headerphoto

Aktuality

V sobotu 24. 9. vyrazila mláďata Sport Judo Litoměřice na Turnaj o „putovní pohár“ do Teplic. Dvanácti členná výprava vybojovala devět medailí. Zlatou medaili získali Daniel Kalina, Štěpánka Hojdarová, Tomáš Fišer a Daniel Kühn, který konečně zlomil smůlu z předešlých turnajů a dosáhl vysněného vítězství. Stříbro si na krk pověsili Antonín Vondráček, Petr Novotný a Jan Galia. Bronzovou medaili si vybojovali Tadeáš Zouzal a Barbora Jenešová. Všem medailistům blahopřejeme. Lukáš Krulich, Jakub Vokál, Karel Drahorád nyní stupně vítězů neobsadili. Věříme, že na dalším turnaji se i jim zadaří.

Výsledky zde...

Celý článek »

Předposlední turnaj ze série Českých pohárů, který se konal v Brně 10. a 11. září nevyšel našim borcům podle představ. Bohužel jediné medailové umístění vybojoval mladší žák Lukáš Rúža a to stříbro. O bronzovou medaili bojoval Daniel Bayer, který v závěru vyrovnaného utkání bohužel soupeři podlehl a obsadil páté místo. Ostatní naši závodníci se k bojům o medaile neprobojovali. Doufejme, že to bylo způsobeno velkou tréninkovou zátěží z prázdnin, kterou borci ještě nevstřebali a na vrcholy v závěru sezóny se očekávaná forma dostaví. 

Fotografie...

Výsledky...

Celý článek »

...aneb, chceme jít ve stopách Krpálka

Věta, která nás na soustředění provázela celý týden a slibovala, že motivace k tréninku bude veliká. Trénovalo se na dvě skupiny podle výkonnosti dětí. Každý den jsme začínali rozcvičkou, při které jsme se především pořádně protáhli a nastartovali se. Poté následovaly první dvě fáze tréninku. Hodina v kimonu a hodinu kondice a her. Po bědě si všichni odpočinuli při poledním klidu. Odpoledne následovaly další dvě hodiny tréninku (kimono a kondice). Po večeři jsme se pilně věnovali nácviku technik na vyšší kyu (pásek). Všichni zaslouží velkou pochvalu za to, jak celý týden makali. V rámci soustředění jsme zvládli i vstupní a výstupní motorické testy, bojovou hru v areálu terezínské školy a opékání buřtů u táboráku. Většině z nás se podařilo v závěru týdne získat při zkouškách vyšší pásek. Třešničkou na dortu byl páteční miniturnaj. Téměř každý šel do zápasů naplno, všichni se navzájem podporovali a fandili si. Věříme, že vyladěnou formu se podaří zúročit hned na prvních závodech. Rodičům děkujeme za spolupráci při stěhování žíněnky.

 

Zuzka, Ráďa a Kačka....Pepovi Vocáskovi velké díky za spravedlivé rozhodování při závěrečném miniturnaji.

Fotografie zde...

Celý článek »

POSLEDNÍ ČÁST LETNÍ PŘÍPRAVY JE ZA NÁMI


V týdnu od 14. do 19. srpna jsme se zúčastnili náročného soustředění v Hranicích, kde společně trénovali závodníci republikového výběru žactva, dorostu a juniorů. Trénovalo se na dvě skupiny, žactvo zvlášť a dorost s juniory společně. Den jsme začínali ranním výběhem k Hranické propasti a pak následovaly dopolední a odpolední tréninky v kimonu 1,5 – 2 hodiny a po večeři ještě individuální nácvik. Velkým přínosem byla účast stážisty z Japonska, který se podílel na vedení všech tréninků a předával své zkušenosti závodníkům ve všech kategoriích. Aktivně se zapojoval i do tréninkových zápasů, kde s převahou naše top závodníky pěkně vyškolil.

Fotografie zde...

Celý článek »

Druhý srpnový týden se 25 závodníků v kategorii žactva a dorostu vypravilo na týdenní oddílové soustředění. Náročný program zaměřený jak na nácvik technik v kimonu, tak na kondiční přípravu, oživila návštěva reprezentantů ČR Davida Klammerta (Mistr Evropy do 23 let a letošní vítěz Evropských univerzitních her) a David Hozáka. Kluci ukázali několik zápasových technik, které jsou trendem v současném moderním judu a potrénovali s mladšími judisty. Mladí se poctivě připravují na podzimní sezonu, která vyvrcholí Mistrovstvím ČR v kategoriích žactva i dorostu a finále dorostenecké ligy ČR, kam naše družstvo postoupilo z 1.místa po jarní části.

Fotografie zde...

Celý článek »

Sraz účastníků VT je pro kmenové sportovce SJ Litoměřice v 9,00 ve škole (ZŠ Ladova, LT) - bude se nakládat tatami. Ostatní účastníci se dostaví do 10,00 přímo na místo VT - do ZŠ Terezín. Všichni budou mít vlastní spacák - spíme na povlečených matracích. Každý bude mít kartičku zdravotní pojišťovny.

Samozřejmostí jsou kimona, věci pro trénink v hale i venku (vhodná obuv), plavky. Dále věci osobní hygieny.

Kdo doposud VT nezaplatil, přiveze peníze na místo - dostane doklad o zaplacení. Cena 2 200,- Kč.

Těšíme se na Vás !

Trenéři : Vašek, David, Tomáš, Pepa

Celý článek »

 

Ve dnech 24.-25.7. se v chorvatské Rijece konaly Evropské universitní hry. ČR a UK Praha reprezentoval David Hozák do 66 kg. Nakonec po 2 výhrách a 2 prohrách obsadil 7.místo.

Gatulujeme !

Celý článek »

Naši nejslibnější judisté odstartovali sérii přípravných kempů již na konci července. V Teplicích jsme se připravovali na pěti denní akci v rámci republikového výběru starších žáků. Vašek Nováček, Kryštof Tomko a Patrik Gabštůr zvládli náročný kemp, kde potvrdili i výbornou fyzickou připravenost při kondičním testování. Po týdenní pauze na začátku srpna, budeme pokračovat oddílovým soustředěním v Terezíně, odkud budeme dále pokračovat do Hranic na další akci republikového výběru starších žáků společně s dorostenci.

Celý článek »

tréninková skupina Nábor

Rok utekl jako voda. Všichni si už jen matně pamatujeme na září, kdy se po chodbách školy začaly netrpělivě hemžit malé postavičky v kimonech, které se chystaly na svůj první judistický trénink. Pozdravili jsme se úklonem a japonským slovíčkem rei. Během prvních měsíců jsme se naučili pořádně rozcvičit, správně padat (aby nás nic nebolelo), zahráli spoustu nových her...jo a to už nám rostou i svaly. Dneska ovládáme čtyři chvaty, díky kterým dokážeme dostat soupeře na lopatky. Umíme si poradit i na zemi nasazením držení. Věříme, že někteří z nás využijí tyto nové dovednosti na prvních závodech. 

 

tréninková skupina Přípravka

Přípravka, to už nejsou žádná ořezávátka. Trénink 3x týdně, pilování techniky, posilování s vlastním tělem  a spousta zábavy při hrách. To vše naše mláďata zúročila na všech turnajích v průběhu roku, kde sbírala především zkušenosti a také cenné medaile. Nyní se všichni těšíme na zasloužené volno o prázdninách. Škola nám začne zase v září, my judisté se ale sejdeme už o dva týdny dříve na oddílovém soustředění v Terezíně, na kterém poladíme formičku na nadcházející sezonu. 

 

Děkujeme úžasné partičce dětí a rodičů za spolupráci a těšíme se na viděnou v září zase na žíněnce. Zuzka a Ráďa

Info pro rodiče: Před začátkem školního roku 2016/ 2017 sledujte www.sportjudo.cz, kde najdete rozdělení tréninkových skupin pro nadcházející školní rok a časy tréninků.

Celý článek »

V sobotu 18. 6. 2016 proběhl v Novém Boru Judo Champion Cup a judisté z SJ Litoměřice ukázali, že jsou opravdovými šampiony. Hned 16 borců vybojovalo cenný kov. Turnaje se zúčastnilo 176 závodníků z 20 týmů. SJ Litoměřice si zároveň z Nového Boru odvezlo krásný pohár jako 4. nejúspěšnější oddíl turnaje. Zlatou medaili si na krk pověsil Jakub Vokál, Jáchym Hanzl a Antonín Vondráček, který se stal i nejtechničtějším závodníkem mezi chlapci v kategorii U9. Stříbrné medaile vyhráli Šimon Rúža, Jan Galia, Daniel Kalina a Štěpánka Hojdarová. Bronzové medaile brali Karel Drahorád, Jan Živnůstka, Vítek Jersák, Tomáš Fišer, Lukáš Krulich, Michal Dastlík, Oliver Švagrovský, Kateřina Vágnerová a Barbora Jenešová. Viktor Husák, Viktor Buneš, Tadeáš Zouzal, David Olexa a Vojta Jersák skončili tentokrát mimo stupně vítězů, ale i tak bojovali a podali  slušné výkony. Pro mláďata z SJ Litoměřice to byl poslední turnaj v tomto školním roce. Nyní se všichni těší na zasloužené prázdniny. Koncem srpna se však zase společně sejdeme na žíněnce na oddílovém soustředění, kde pořádně potrénujeme a věříme,že získanou formičku zúročíme na prvních závodech.

Výsledky zde...

Fotografie zde...

Celý článek »

« | 19 10 11 12 13 14 1533 | »


  Aktuality 2011
  Aktuality 2010
  Aktuality 2009