headerphoto

Aktuality

Dorostenec Honza Svoboda na nejvyšším stupínku jako vítěz Poháru nadějí v Olomouci ve váze do 50 kg. Bronzovou medaili přidala juniorka Petra Hájková ve váze do 70 kg.

Výsledky...

Celý článek »

Hned po Novém roce judisté Sport Juda Litoměřice vyrazili na kondiční přípravu do Krkonoš. Soustředění se zúčastnily i oddíly z našeho Ústeckého kraje (Pro Sport Judo Teplice, SK Judo Teplice, Vyhlídka Ústí nad Labem, VTŽ Chomutov) Společně jsme se tak připravovali na nadcházející sezónu. Absolvovali jsme tréninky na běžkách, kruhové tréninky na chalupě, běhali jsme i po svých. Silnější skupina juniorů doběhla na Sněžku.

Fotografie zde...

Celý článek »

Vánoční prázdniny jsou vždy vhodným obdobím pro přípravu na nadcházející sezónu. I letos jsme tedy dny volna využili pro trénink. Dvacet našich svěřenců trénovalo ve dvou skupinách - dorost od neděle do středy (27. - 30.12.) a žactvo ve zkrácené verzi (28. a 29. 12.). Hlavní náplní byl trénink v kimonu doplněn o kondiční přípravu.

 

Celý článek »

Celý článek »

Honza Svoboda, Matyáš Bartoň a Adam Konig se svými trenéry Václavem Červínem a Davidem Lorencem se připravovali v úterý 15.12.2016 společně s nejlepšími českými judisty dorostenecké kategorie pod vedením olympijského vítěze a trojnásobného mistra světa Čon Ki - Jonga z Korei.
Strávili na žíněnce plných 5 hodin nácvikem osobních technik věhlasného sportovce, kterými získal své tituly a nyní se jimi prezentuje celá korejská reprezentace.

Celý článek »

V sobotu 5. 12. jsme se zúčastniili závěrečného turnaje mláďat v tomto roce. Do Chmutovské haly se sjelo 210 závodníků. Z našich 22 borců, dokázalo 18 bodovat a získat cenné kovy: 6x zlato, 6x stříbro, 6x bronz...

Výsledky...

Fotografie...

Celý článek »

O posledním listopadovém víkendu jsme s našimi mláďaty vyrazili do německého Sprembergu otestovat jejich kvality se zahraničními konkurenty. Na turnaj se kromě místních sjeli také zástupci několika oddílů z Polska, Rakouska a Česka, celkem 210 závodníků.

Díky drobným odlišnostem v  místních pravidlech jsme se museli občas vyrovnat s novými zápasovými situacemi, ale naši borci to zvládli a dokázali vybojovat osm cenných kovů. Velmi přesvědčivý výkon předvedl Daniel Bayer, který s přehledem čtyřikrát zvítězil a vybojoval zlato. Další dvě zlaté vybojovali Viktor Husák a Daniel Kalina také se čtyřmi vyhranými utkáními. Stříbro přidali Honza Galia, Štěpánka Hojdarová a Adam Bayer. Všichni předvedli také velmi pěkné výkony. Třikrát zvítězili, ale v posledním utkání ve vypjatém závěru svým soupeřům podlehli. Bronzové medaile přivezli Honza Živnůstka (dvě výhry a dvě prohry) a Kuba Venhoda, který těsně podlehl prvnímu soupeři. Pak ale zmobilizoval všechny síly, „srovnal“ se s pravidly a v opravách třikrát jasně zvítězil. S jednou výhrou doplnil ještě sedmé místo Karel Drahorád.

Celkově jsme v soutěži oddílů (celkově 28) skončili těsně pod stupni vítězů a obsadili čtvrté místo.

Výsledky zde...

Fotografie zde...

Celý článek »

 V posledním kole finálové skupiny dorostenecké ligy, které se konalo v Praze, skončil tým Sport Judo Litoměřice na čtvrtém místě. Zopakoval tak stejný výsledek jako v loňském roce. Příští rok se dorostenecky tým znovu pokusí bojovat o medaili v lize. Snad se to tentokrát podaří !!!

Výsledky zde...

Celý článek »

V sobotu 21.11. proběhl poslední republikový přebor v judu, tentokrát pro kategorii mladších žáků. Z oddílu Sport judo Litoměřice se na tento vrcholný turnaj sezóny kvalifikovalo šest závodníků. Z Litoměřických si nejlépe vedl Lukáš Rúža v nejnižší váhové kategorii do 27 kg. Lukášovi se povedlo hned v úvodním utkání porazit nejsilnějšího soupeře. Úspěšně okontroval jeho útok, po kterém získal vysoké vedení a toto vedení takticky zvládl udržet až do konce vypjatého utkání. Vítězství bylo o to cennější, že v průběhu celé sezóny Lukáš soupeře z Příbrami porazil poprvé. V dalších dvou zápasech již Lukáš své soupeře s přehledem porazil a domů přivezl zasloužený titul MISTRA REPUBLIKY.

Dalším úspěšným závodníkem byl Vašek Nováček, který nastoupil ve váhové kategorii do 38 kg. Vašek své kvality prokazoval v průběhu celé sezóny, a tak jsme od něj zisk medaile tak trochu očekávali. V prvním utkání Vašek zvítězil, bohužel hned v následujícím utkání po vlastní chybě daroval vítězství soupeři a svou cestu za cenným kovem si zkomplikoval. V opravách ale zabral a po krásných hodech došel zaslouženě k bronzové medaili.

Ve váze do 46 kg nastoupil Ivan Tomko. Ivan po dvou výhrách a jedné prohře nastoupil v opravách, kde doplatil na výrok rozhodčích. Celé utkání předváděl aktivní judo se spoustou technik, které bohužel nebyly ohodnoceny. Ačkoliv byl lepším závodníkem, těsně před koncem utkání vyšlápl ze zápasiště a následný trest ho stál boj o bronz. Pro Ivana bylo sedmé místo hořkým zklamáním.

Deváté místo po jednom vítězství a dvou prohrách obsadil Patrik Gabštůr ve váze do 34 kg. Nikolas Legner (42 kg) a Jan Vokál (55 kg) bohužel nepostoupili přes úvodní zápasy. Klukům ke dvěma medailím a bodovanému 7. místu gratulujeme a přejeme, aby následující sezóna byla ještě úspěšnější.

Fotografie zde...

Výsledky...

Celý článek »

« | 113 14 15 16 17 18 1934 | »


  Aktuality 2011
  Aktuality 2010
  Aktuality 2009