headerphoto

Aktuality

V sobotu 8.3. proběhl, jako tradičně pod taktovkou místního oddílu Sport judo Litoměřice, turnaj nejmenších judistů. Turnaje se zúčastnilo celkem 140 závodníků hned z několika krajů. Kromě našich „ostřílených borců“ jsme do bojů nasadili několik úplných nováčku, kteří si zde vyzkoušeli první turnajové zápasy. Celkem se z našeho oddílu turnaje zúčastnilo 27 závodníků a 14 z nich si zaslouženě odneslo na krku cenný kov.

První turnajový start perfektně zvládl Honza Živnůstka, který po čtyřech vyhraných utkáních získal zlato. Další zlaté medaile přidali Karel Drahorád, Patrik Simon a Honza Vokál. Stříbrný s jednou prohrou a třemi výhrami skončil ve své úspěšné premiéře Kuba Vokál. Další stříbro doplnila Bára Jenešová a Adam Bayer. Bronzové medaile po drobných zaváháních, ale zaslouženě vybojovali Jakub Venhoda, Šimon Veis, Matouš Balaštík, Honza Vágner, Maruška Macková, Štěpánka Hojdarová a Ruda Kubát, pro kterého byla medaile úspěšným vstupem mezi naše závodící svěřence.

Výsledky....

Celý článek »

Judisté Sport Judo Litoměřice bojovali o uplynulém víkendu na třech mezinárodních turnajích.

Závodníci v kategorii do 16 let startovali na Grand Prix  Slovenska v Bánské Bystrici a naši nejmenší bojovali o medaile v německém Sprembergu. David Hozák pak hájil barvy českého juda na světovém poháru mužů v Praze...

Fotografie zde...

V konkurenci tří stovek závodníků z téměř celé ČR vybojoval Václav Nováček po výborném výkonu zlatou medaili, třetí místa přidali Ivan Tomko a Nikolas Legner.

Výsledky zde...

Judisté Sport Juda Litoměřice zavítali na první kolo dorostenecké ligy do Plzně. Sport Judo Litoměřice má tento rok výborný tým a ambice na medaili v lize jsou vysoké. Litoměřice byly nalosovány do skupiny A. První tří týmy postupují po dvou odepraných kolech do finálové skupiny. V prvním utkání Sport Judo porazilo celkem hladce Tatran Prachatice 6:2. V druhém zápase nastoupili judisté proti nováčkovi dorostenecké ligy Judo klubu Jablonce nad Nisou. Tento boj skončil stejným poměrem jako první zápas 6:2. V severočeském derby svedli Litoměřice zápas proti tradičnímu rivalovi z Chomutovu.

V Ostravě se uskutečnil první Český pohár v judu v tomto roce. Na turnaji nechyběli judisté Sport Juda Litoměřice, kteří bojovali o první body do judistického ranking listu. Jako první do bojů o medaile zasáhli mladší a starší žáci. Nejlépe se v této věkové kategorii dařilo Honzovi Svobodovi ve váze do 42 kg. Svoboda hladce prošel až do semifinále, v němž nestačil na polského závodníka. V boji o třetí místo už byl stoprocentní a po zásluze si odvezl bronz.

Tréninky judo o jarních prázdninách (24. - 28. 2.) pro nábor a mláďata budou probíhat pouze:

Po 15:00 - 16:00 (nábor), 16:00-17:00 (přípravka), 17-18,30 žactvo

Út 17-18,30 žactvo

St 15:30 - 16:30 (nábor + přípravka), 16,30-18 žactvo

Judisté SCM Litoměřice absolvovali kondiční přípravu v Krkonoších na Švýcarské boudě. Sešla se zde výborná parta, která zvládla všechny tréninky na vysoké úrovni. Věříme, že nabranou kondici závodníci zúročí na nadcházejících kvalifikačních turnajích.

Fotografie...

Jak již bývá naším zvykem, využíváme prázdninového času k pořádnému tréninku a i letošních vánočních prázdnin jsme takto využili a uspořádali třídenní soustředění (2.1. - 4.1. 2014) pro naše nejmenší judisty. Celkem se akce zúčastnilo 35 závodíků, což nám dělá velkou radost a ukazuje to na zapálení pro náš sport. V průběhu soustředění jsme si ukázali několik nových technik, posilovali jsme, hráli floorbal, překonávali jsme překážkové dráhy a v závěru jsme výhlásili nejúspěšnější závodníky uplynulé sezóny.

(24. 12. - 26. 12. Vánoční svátky / 2. 1. - 4. 1. tréninkový sraz závodících mláďat a žáků).
Běžný tréninkový provoz začne od pondělka 6. 1. 2014

V sobotu 7. 12. se naši nejmenší judisté zúčastnili posledních dvou turnajů v letošním roce. Naši borci bojovali hned na dvou turnajových frontách. Skupina 11 zkušenějších závodníků vyrazila na vánoční Velkou cenu do Chomutova a dalších šest litoměřických judistů vyrazilo získávat své první turnajové zkušenosti na turnaj mláďat do pražských Vršovic.

Chomutov: Fotografie / Výsledky

Vršovice: Fotografie / Výsledky