headerphoto

Aktuality

David Hozák vybojoval další medaili na Evropském poháru

Reprezentace ČR juniorů vyrazila do litevského Kaunasu bojovat o další body do světového žebříčku a o nominaci na podzimní ME a MS. Výpravu ČR tentokrát tvořila jen trojice závodníků SCM (Sportovního centra mládeže) při Sport Judo Litoměřice - David Hozák, který startoval v kategorii do 60 kg, Marcel Jirouš (73 kg) a Jan Staněk (nad 100 kg)

Do Litvy se sjela silná konkurence z 22 zemí. David se po skvělém výkonu opět dostal „na bednu“, když vybojoval bronzovou medaili. Honza Staněk po výborném začátku turnaje nakonec svá utkání o medaile nezvládl a skončil na 5.místě. Marcel Jirouš byl po vyhraném utkání z úvodního kola vyřazen v osmifinále soutěže.

David po zisku medaile z minulé soutěže patřil mezi nasazené závodníky, ale hned v úvodním utkání se nechal překvapit borcem z Anglie a přes úvodní vysoké vedení svůj první duel prohrál. Angličan ale překvapivě došel až do finále a David měl možnost se prezentovat v opravných bojích. Tam už nezaváhal a postupně porazil závodníky z Litvy, Švédska a Portugalska a vybojoval účast ve finálovém bloku. V boji o bronz nastoupil proti domácímu judistovi z Litvy a i když celá hala vydatně povzbuzovala domácího borce, David svou úlohu zvládl a přesvědčivě zvítězil a získal už druhou bronzovou medaili v soutěži IJF World Junior Tour. Tímto výsledkem si definitivně vybojoval účast na zářijovém ME v Bukurešti a na říjnovém MS, které pro tento rok bude v Miami v USA.

Velmi dobrým výkonem se prezentoval také Jan Staněk v těžké váze. Jeho 5.místo je jistě příslibem a zisk prvních bodů do světového žebříčku ho nominoval na některé další soutěže v rámci Evropských pohárů.