headerphoto

Aktuality

Dorostenky Sport Juda Litoměřice získaly zlato na Mistrovství ČR v Judu

V Benešově se uskutečnilo Mistrovství České republiky družstev dorostenek. Sport Judo Litoměřice odjelo na turnaj bojovat o jednu z cenných medailí. V minulém roce skončila litoměřická děvčata na druhém místě. Ambice tedy byly podobné, minimálně zopakovat loňský výsledek.

Los nebyl příliš příznivý. V prvním kole narazily dorostenky Sport Juda Litoměřice na obhájkyně Mistrovského titulu Judo Klub Olomouc. Mnoho odborníků a trenéru toto utkání označilo za předčasné finále. Zápas byl velmi vyrovnaný a skončil nejtěsnějším rozdílem. Šťastnější tentokrát mohly být dorostenky Sport Juda, které dokázaly zvítězit 4:3 a oplatily tak porážku z minulého roku. V zápase za Litoměřice bodovaly: Marie Dítětová (52kg), Věra Zemanová (57), Michaela Kulíková (63kg) a Michaela Rehnová (70 kg). Litoměřické judistky proklouzly do semifinále. Do semifinále z druhé strany pavouka postoupily dorostenky z oddílu 1. JC Baník Ostrava, které v prvním kole zvítězily nad týmem Bivoj v poměru 6:1. V semifinále proti sobě tedy nastoupily dorostenky Sport Juda Litoměřice a družstvo 1. JC Baník Ostrava. I v tomto souboji dokázaly dorostenky litoměřického týmu opět zvítězit v poměru 5:2. Za Litoměřice tentokrát bodovaly: Michaela Chaloupková (48kg), Marie Dítětová (52kg), Žaneta Kropáčová (57kg), Michaela Rehnová (70kg), Petra Hájková (+70kg). Už bylo jasné, že dorostenky zopakují minimálně výsledek z loňského roku. Touha byla ale daleko větší, a to vystoupat na nejvyšší stupínek a odvézt si z Benešova zlaté medaile. Do finále se probojovaly dorostenky z SK KP Brna. Brněnské závodnice postupně porazily družstva Judo Teplice 5:2 a Judo club Domažlice také 5:2.

Ve finálovém utkání družstvo Sport Judo Litoměřice opět dominovalo a nenechalo si Mistrovský titul vzít, porazily Brňanky v poměru 5:2. Ve finále bodovaly za Litoměřice: Michaela Chaloupková (48kg), Věra Zemanová (57kg), Michaela Kulíková (63kg), Petra Hájková (70kg) a Michaela Rehnová (+70 kg)

Sport Judo Litoměřice získalo po roce další medaili, tentokrát to byla zlatá!!!

Stříbro putuje do Brna. Bronzové medaile vybojovaly dorostenky JK Olomouc.

Zvláštní poděkování patří oddílům Pro Sport Teplice Judo, Judo Ústí, oddíl Juda 15. ZŠ Most a JC Litokan Litoměřice za spolupráci, uvedl David Lorenc – trenér SJ Litoměřice.