headerphoto

Aktuality

13 medailí pro Sport judo Litoměřice

Tento víkend proběhl mezinárodní turnaj v judu, který se konal v Teplické sportovní hale Na Stínadlech pod názvem Memoriál Václava Prokeše. Tohoto kvalitního turnaje se po oba dva dny zúčastnilo na 500 závodníků z 53 oddílů. Na soutěž přijeli i zahraniční závodníci z Nizozemska, Německa a Slovenska. Náš oddíl na turnaj vyslal závodníky všech věkových kategorií, ve kterých se soutěžilo, a ze 17 našich borců se jich 13 dokázalo probojovat na stupně vítězů. 

V kategorii do 23 let nastoupili ve váze do 66kg David Hozák a David Vodička. Oba v cestě za medailemi narazili na další borce, hájící barvy našeho národního  reprezentačního družstva. David Vodička po třech sebejistých výkonech všechny své soupeře porazil a vybojoval tak naše první zlato. Tímto vítězstvím se David nominoval na Evropský pohár do Londýna, který se bude konat následující víkend. David Hozák pak staršího kolegu doplnil ziskem bronzové medaile.

     V kategorii staršího žactva předvedla nejlepší výkon Petra Hájková, která si po čtyřech vyhraných utkáních zaslouženě došla pro zlato ve váze nad 63kg.

Stříbrnou medaili ve váze do 34kg pak doplnil Patrik Dlouhý a poslední cenný kov ve starším žactvu, vybojovala Anna Macková ve váze do 44kg. Těsně pod stupni vítězů zůstal na pátém místě Jan Hock.

    Mezi mladšími žáky se nám bohužel nepodařilo vybojovat žádné zlaté medaile, ačkoliv se  od našich závodníků očekávaly. Všichni naši zástupci v této věkové kategorii nakonec po drobných zaváháních obsadili bronzové pozice. Ve váze do 30kg to byl Samuel Švalich, Jan Svoboda v kategorii do 34kg a Matyáš Bartoň ve váhové kategorii do 38kg.

      Poslední skupinou, ve které se zápasilo, bylo nejmladší žactvo - „mláďata“. Paradoxně si nejmenší závodníci museli za svými medailemi projít nejvíce utkáními, díky systému dvou skupin po pěti závodnících ve většině váhových kategoriích. Nejcennější je proto zlatá medaile Lukáše Rúži, který dokázal ve všech svých šesti utkáních suverénně zvítězit krásnými hody před časovým limitem. Těsně si zlatou medaili nechal utéct Petr Gregor, ten po 4 vyhraných utkáních nastoupil do finálového zápasu, ve kterém i přes své vedení soupeři v závěru utkání smolně podlehl a nakonec si tak odvezl zasloužené stříbro. Druhou stříbrnou mezi mláďaty přidal Honza Vokál. Bronzové medaile v kategorii mláďat po pěkných výkonech vybojovali Ivan Tomko a Ivan Husák. Tomko po čtyřech vyhraných utkáních podlehl nejtěsnějším rozdílem soupeři v semifinále, stejně tak Husák po třech vyhraných zápasech semifinalovým soubojem neprošel. Těsně pod stupni vítězů skončili Patrik Gabštůr, Matouš Balaštík a Matěj Čepička, tito závodníci měli na kontě dvě vyhraná utkání, což jim bohužel nestačilo na postup ze skupiny.


  Aktuality 2011
  Aktuality 2010
  Aktuality 2009