headerphoto

Aktuality

Hájková a Svoboda stříbrní na Mistrovství ČR dorostenců v judu

Na domácí půdě v hale U Stadionu v Litoměřicích bojovali judisté Sport Juda Litoměřice na Mistrovství ČR dorostenců v judu o cenné kovy. Na závěrečný vrchol sezóny se nominovalo celkem osm dorostenců Sport  Juda Litoměřice (pět chlapců a tří dívky). Tito závodníci si svojí účast na Mistrovství ČR museli vybojovat na Českých pohárech a nasbírat potřebné body do žebříčku, aby na vrcholné soutěži mohli startovat. Atmosféra v hale byla neskutečná a hlediště bylo plné. Litoměřickým judistům přišlo fandit mnoho diváků, kamarádů i rodičů. 

Výsledky zde...

Fotografie zde...

Do finálového bloku postoupila pětice judistů Sport Juda Litoměřice. Ve váhové kategorii do 50 kg do finále postoupil bez větších problémů jeden z kandidátů na zlatou medaili reprezentant  Jan Svoboda. Honza obhajoval titul z loňské sezóny. Byl mírným favoritem, protože na předchozích turnajích závodníka Rýpara (Judo Závišice) v tomto roce vždy porazil a měl i lepší zápasovou bilanci. Tentokrát byl Rýpar úspěšnější a nad Svobodou zvítězil. Přesto si Honza stříbrné medaile velmi cení, už jen proto, že je teprve prvním rokem dorostenec a věříme, že jeho čas ještě přijde. Ve stejné váze se pral i Matyáš Bartoň, který bojoval  o bronz, ale svůj zápas bohužel nedotáhl do vítězného konce a skončil těsně pod stupni vítězů. Druhou stříbrnou medaili vybojovala dorostenka Petra Hájková ve váze do 70 kg. Hájková se do finále probojovala velmi lehce a všechna svá utkání vyhrála před časovým limitem. Ve finále to nebyla Hájková, jak ji všichni známe. Možná na ni dolehla tíha odpovědnosti před domácím publikem. Ve finálovém utkání byla vždy o krok pozadu než soupeřka. Proto stříbro bylo zasloužené. Ve váze do 57 kg startovala Žaneta Kropáčová. Z litoměřických judistů předváděla nejhezčí judo. V každém zápase byla agresivní a nebála se útočit. Žaneta se probojovala až do semifinále, ve kterém udělala jedinou chybu turnaje a tento zápas prohrála. Musela bojovat o bronzovou medaili. Zápas o konečné třetí místo zvládla opět na výbornou. Utkání ukončila před časovým limitem a mohla se radovat z bronzové medaile. O medaili ještě bojovala Denisa Beranová ve váze do 52 kg.  Denisa nebyla na tento závod 100% připravená. Poslední dva měsíce byla nemocná a tak toho moc nenatrénovala a to se odrazilo i v konečném výsledku. V semifinále prohrála z reprezentantkou Řehákovu z Brna. V boji bronz ze začátku vedla. Závěr utkání, ale vyšel lépe soupeřce a Denisa Beranová skončila na nepopulární čtvrté příčce. Tato závodnice má však velký potenciál, technicky je na tom výborně. Pokud začne po nemoci znovu naplno trénovat, určitě zase bude vozit z vrcholných turnajů medaile.  Na bodovaném sedmém místě skončil Adam König ve váze do 66 kg.  Ve stejné váze byl devátý Marek Kropáč a ve vyřazovacích kolech se neprosadil Martin Svoboda.
Závěrem bychom chtěli poděkovat za oddíl Sport Judo Litoměřice všem kamarádům a rodičům, kteří nás přišli podpořit a pomohli nám s pořádáním této vrcholné soutěže.


  Aktuality 2011
  Aktuality 2010
  Aktuality 2009