headerphoto

Aktuality

Titul mistra republiky ze sobotního přeboru mladšího žactva v Ostravě přivezl mladší žák Lukáš Rúža

V sobotu 21.11. proběhl poslední republikový přebor v judu, tentokrát pro kategorii mladších žáků. Z oddílu Sport judo Litoměřice se na tento vrcholný turnaj sezóny kvalifikovalo šest závodníků. Z Litoměřických si nejlépe vedl Lukáš Rúža v nejnižší váhové kategorii do 27 kg. Lukášovi se povedlo hned v úvodním utkání porazit nejsilnějšího soupeře. Úspěšně okontroval jeho útok, po kterém získal vysoké vedení a toto vedení takticky zvládl udržet až do konce vypjatého utkání. Vítězství bylo o to cennější, že v průběhu celé sezóny Lukáš soupeře z Příbrami porazil poprvé. V dalších dvou zápasech již Lukáš své soupeře s přehledem porazil a domů přivezl zasloužený titul MISTRA REPUBLIKY.

Dalším úspěšným závodníkem byl Vašek Nováček, který nastoupil ve váhové kategorii do 38 kg. Vašek své kvality prokazoval v průběhu celé sezóny, a tak jsme od něj zisk medaile tak trochu očekávali. V prvním utkání Vašek zvítězil, bohužel hned v následujícím utkání po vlastní chybě daroval vítězství soupeři a svou cestu za cenným kovem si zkomplikoval. V opravách ale zabral a po krásných hodech došel zaslouženě k bronzové medaili.

Ve váze do 46 kg nastoupil Ivan Tomko. Ivan po dvou výhrách a jedné prohře nastoupil v opravách, kde doplatil na výrok rozhodčích. Celé utkání předváděl aktivní judo se spoustou technik, které bohužel nebyly ohodnoceny. Ačkoliv byl lepším závodníkem, těsně před koncem utkání vyšlápl ze zápasiště a následný trest ho stál boj o bronz. Pro Ivana bylo sedmé místo hořkým zklamáním.

Deváté místo po jednom vítězství a dvou prohrách obsadil Patrik Gabštůr ve váze do 34 kg. Nikolas Legner (42 kg) a Jan Vokál (55 kg) bohužel nepostoupili přes úvodní zápasy. Klukům ke dvěma medailím a bodovanému 7. místu gratulujeme a přejeme, aby následující sezóna byla ještě úspěšnější.

Fotografie zde...

Výsledky...


  Aktuality 2011
  Aktuality 2010
  Aktuality 2009