headerphoto

Aktuality

Závodníci Sportjuda na Velké Ceně Litoměřic uspěli na výbornou

V sobotu 6.2. jsme uspořádali v hale na Zimním stadionu tradiční soutěž v judu, které se zúčastnilo na 150 závodníků v kategorii mladších a starších žáků ze 33 klubů. Pro naše závodníky to byl vstupní turnaj do nové sezóny, který se vydařil na výbornou. 

Výsledky...

Fotografie...

V kategorii mladších žáků předvedli nejhodnotnější výkony Honza Vokál (zlato) do 60kg, Adam Bayer (stříbro) do 34kg, těsně pod stupni vítězů na pátém místě se třemi výhrami a slibným výkonem, skončil Sebastian Zich a ve stejné váze do 38kg na sedmém místě Daniel Bayer. Páté místo ve váze do 50kg po dvou vyhraných utkáních obsadil Ivan Husák. První turnajové zkušenosti v této věkové kategorii získali Vojta Jersák a Filip Jelínek.

Ještě lépe se zadařilo starším žákům. Vašek Nováček ve váze do 42kg po pěti vyhraných zápasech vybojoval zaslouženě zlato. V závěrečném utkání Vašek narazil na svého největšího soupeře z Českých pohárů se kterým měl z loňska zápornou bilanci. Tentokrát ovšem vypjatý zápas zvládl a soupeře v závěru porazil úspěšně nasazeným škrcením. Druhé zlato přidal Kryštof Tomko ve váze do 55kg, který ve třech jasných výhrách zúročil tréninkovou píli. Stříbro ve váze do 38kg vybojoval Patrik Gabštůr a bronz do sbírky přidal ve váze do 50kg Ivan Tomko. Ivan své  ukázal zejména v boji na zemi, kde porazil loňského medailistu z mistrovství republiky.

 

Celkem naši borci vybojovali 3 x zlato, 2 x stříbro, 2 x bronz a 2x páté místo. V soutěži proběhlo také bodování klubů dle získaných medailí, kdy z 33 zúčastněných oddílů na stupně vítězů dosáhli:

 

                                 zlato         stříbro       bronz

1. SJ Litoměřice          3               2                2

2. USK Praha               2               2                3

3. Loko Česká Lípa      1               2                1

 


  Aktuality 2011
  Aktuality 2010
  Aktuality 2009