headerphoto

Aktuality

Závodníci Sportjuda Litoměřice přivezli z Německa cennou sbírku medailí

První březnový víkend jsme s našimi mláďaty vyrazili na turnaj do německého Sprembergu okusit atmosféru mezinárodního turnaje. V konkurenci 220 závodníků a zástupců z Polska, Rakouska a Slovenska se naši závodníci rozhodně neměli za co stydět.

Výsledky zde...

Fotografie zde...

I přesto, že některé závodníky mohla zaskočit malá změna pravidel oproti těm, na která jsme zvyklí z turnajů v ČR, naši borci se s tím dokázali vypořádat na výbornou a získali 4 cenné kovy. Někteří zůstali těsně pod stupni vítězů, jiní na tomto turnaji i přes velkou snahu ani jednou neuspěli. Jde však teprve o druhý turnaj sezony a věřím, že získané zkušenosti posunou naše judisty na dalších turnajích zase o kus dál. 

Skvělými a téměř bezchybnými výkony se na turnaji blýskli a zaslouženě získali zlato Štěpánka Hojdarová, Barča Jenešová a Péťa Novotný. Štěpánka vyprovodila svou soupeřku ze žíněnky do pěti vteřin, Barča si to rozdala se svou parťačkou Kačkou Vágnerovou (též ze Sportjudo Litoměřice). Zápas byl vyrovnaný, ale Barča přeci jen dokázala skórovat technikou za vyšší bodové ohodnocení a tak brala zlato, Kačka si na krk pověsila stříbrnou medaili. Obrovskou bojovnost a velkou sílu všem soupeřům opět ukázal Péťa Novotný, který první tři zápasy suverénně vyhrál do půl minuty. Ve finále musel tentokrát obracet skóre. Soupeřova aktivního boje se však nezalekl a zápas dokázal zvrátit ve svůj prospěch a získat tak svou druhou zlatou medaili v tomto roce. Na pátém místě skončil Táďa Zouzal, který i přes neúspěch v prvním zápase dokázal zvítězit v opravách a dojít až do boje o bronz, v kterém bohužel neuspěl. Nepopulární čtvrté místo bral Tom Fišer. I přesto předvedl skvělý výkon, především v boji na zemi ukázal své silné zbraně. Vyrovnaným výkonem na sedmé příčce skončil Honza Živnůstka, který předváděl krasné aktivní judo. První dva zápasy zvládl na jedničku, poté však narazil na silnější soupěře. Bez výhry zůstali Viktor Husák, Dáňa K


  Aktuality 2011
  Aktuality 2010
  Aktuality 2009