headerphoto

Aktuality

ZÁVODNÍCI SPORT JUDA USPĚLI NA ČESKÉM POHÁRU

V sobotu 12. 3. proběhl druhý ze série pěti Českých pohárů v judu. Do Jablonce nad Nisou se sjelo 700 závodníků žákovských, dorosteneckých a juniorských kategorií bojovat o body zajišťující start na podzimním mistrovství republiky. Kromě tuzemských borců zde startovali i závodníci z Polska či Ukrajiny.

Ve velmi silné konkurenci se našim závodníkům podařilo obstát a získali jsme celkem sedm medailí. V kategorii mladších žáků si obstojně vedli Lukáš Rúža a Jan Vokál, kteří vybojovali bronzové medaile. V kategorii starších žáků předváděl krásné techniky Vašek Nováček, který nakonec po sporném výroku rozhodčích ve finálovém utkání svému soupeři podlehl a vybojoval stříbro. Solidními výkony doplnili bodovaná umístění Kryštof Tomko (7.místo) a Ivan Tomko (9.místo).

Ještě lépe se vedlo dorostencům, kteří vévodili váze do 73 kg. Oba naši borci se probojovali až do finále, kde si to rozdali o zlato. Úspěšnějším byl nakonec Martin Svoboda, který ve finále porazil oddílového kolegu Adama Königa. Bronz přidal do sbírky Matyáš Bartoň. Poslední medaili získal v juniorské kategorii Matěj Pech (stříbro).

Fotografie zde... 

Výsledky zde...


  Aktuality 2011
  Aktuality 2010
  Aktuality 2009