headerphoto

Aktuality

Honza Svoboda vybojoval na silném turnaji v Budapešti BRONZ

V neděli 1. 5. se naši závodníci společně s výběrem kraje zúčastnili jednoho z nejsilněji obsazených evropských turnajů pro žákovské kategorie. V maďarské metropoli se tradičně potkala elita zejména střední a východní části Evropy.

Pro čtveřici našich borců (Patrik Gabštůr 36 kg,Vašek Nováček 40kg, Ivan Tomko 50kg, Kryštof Tomko 55 kg) to byla jedna z prvních zkušeností s takto silným turnajem a nervozita si tedy vybrala svou daň. Bohužel se z našich podařilo pouze Vaškovi Nováčkovi vybojovat jedno vítězné utkání. 

V pondělí po turnaji probíhal společný kemp, kterého jsme se s ostatními zahraničními výpravami zúčastnili. Na žíněnce se pohybovalo na 300 závodníků všech váhových kategorií. Naši borci dostali za úkol najít si medailisty svých kategorií a změřit s nimi síly v tréninkových zápasech. Tady už ovšem byla situace jiná. Z kluků spadla nervozita a ukázali, že s klidnou hlavou dokáží držet krok i s nejlepšími judisty z Polska, Ukrajiny, Slovenska, Izraele, nebo Ázerbájdžánu. Doufejme, že tato zkušenost naše borce posune dál a příště se již dokáží prosadit na bodované pozice.

 

Ještě lépe se ovšem vedlo v sobotu našim dorostencům!

 

Výborný výkon podal ve váze do 55kg Honza Svoboda, když po pěti výhrách a jedné prohře obsadil třetí místo.


V 1.kole porazil domácího závodníka, následně prohrál s jiným domácím borcem a pozdějším finalistou a šel tak do oprav. V nich postupně s přehledem porazil závodníky z Rumunska, Maďarska, Slovinska a v boji o bronz silného Švýcara.
Druhým zástupcem byl ve váze do 73kg Martin Svoboda, který po dvou výhrách a stejným počtem proher obsadil devátou příčku. 


  Aktuality 2011
  Aktuality 2010
  Aktuality 2009