headerphoto

Aktuality

Sport Judo Litoměřice testovalo formu v Brně

Po náročné prázdninové přípravě odjeli judisté Sport Juda Litoměřice otestovat svojí formu na Český pohár do Brna. Tento turnaj lze považovat za nejtěžší v rámci Českého poháru. Kromě české špičky startovaly na turnaji kluby z Rakouska, Ruska, Ukrajiny, Chorvatska, Slovenska, Slovinska, Německa, Švédska a Norska. V sobotu vstoupili do bojů muži a dorostenci.

Výrazného úspěchu pro Sport Judo Litoměřice zaznamenal dorostenec Jan Svoboda ve váze do 66 kg. Svoboda se s přehledem dostal až do finále, ve kterém na něj čekal závodník z Polska. Utkání bylo velmi vyrovnané. Rozhodlo až prodloužení, které vyšlo lépe polskému závodníkovi. Svoboda tedy skončil druhý, ale zároveň se stal nejlepším českým závodníkem v této váhové kategorii. Na bodovém sedmém místě skončil mezi dorostenci ještě starší žák Vašek Nováček. Bez umístění tentokrát odjeli z turnaje Adam König ve váze do 73 kg a Patrik Gabštůr ve váze do 46 kg. V mužské kategorii se nejlépe dařilo Timimu Chuluunbaatarovi ve váze do 81 kg, který prohrál v zápase o bronz a obsadil bramborovou medaili. V neděli zasáhli do bojů mladší a starší žáci. Výtečný výkon předvedl mladší žák Daniel Bayer ve váze do 50 kg, který skončil na třetím místě. Sedmé místo vybojovala Štěpánka Hojdarová ve váze do 48 kg. Vyřazovacími boji bohužel neprošel Adam Bayer ve váze do 46 kg. Druhou stříbrnou medaili pro Sport Judo Litoměřice přivezl z Brna starší žák Lukáš Rúža v nejnižší kategorii do 34 kg. Těsně pod stupni vítězů skončil na pátém místě Vašek Nováček ve váze do 50 kg. Další a zároveň poslední Český pohár v judu proběhne 7. října v Teplicích.