headerphoto

Aktuality

Hájková s Nipauerovou bronzové na Mistrovství České republiky v judu

O víkendu se judistická veřejnost upírala do jediného města. Teplice pořádali jeden z vrcholů judistické sezóny, Mistrovství České republiky v judu v dorostenecké kategorii. Sport Judo Litoměřice vyslalo na turnaj čtyři zástupce, z nichž dva závodníci startovali ještě za svůj mateřský oddíl SKP Benešov. Byl to Adam Vojta a Martin Kudrna. Oba dva už od nového školního roku trénují ve Sportovním centru mládeže v Litoměřicích. Všichni čtyři judisté se po vynikajících utkáních dostali do bojů o medaile a mohli se tak utkat v závěrečném finálovém bloku. 

Výsledky...

Nikomu se nepodařilo proplout až do finále, ale ve hře byly ještě bronzové kovy. První se na žíněnku postavila Tereza Nipauerová ve váze do 57 kg. Tereza předváděla heroické výkony. Ve dvou utkáních musela dotahovat nepříznivé skóre, které dokázala nakonec vždy obrátit ve svůj prospěch. Paradoxně nejkratší utkání předvedla Tereza Nipauerová v boji o bronz. Nedala soupeřce sebemenší šanci a rychle utkání rozhodla ještě před časovým limitem. První bronz byl na světě. O druhou bronzovou medaili se postarala věkem ještě starší žákyně Petra Hájková, startující v hmotnostní kategorii do 70 kg. Petra vyřazovacími boji proklouzla až do semifinále.

Semifinále bylo velmi vyrovnané nakonec se však bohužel radovala soupeřka z Kladna. Utkání o třetí místo opět nemělo dlouhé trvání. Petra ukončila zápas podobně jako Nipauerová před časovým limitem a mohla slavit svojí první medaili v dorostenecké kategorii. Adam Vojta ve váze do 81 kg a Martin Kudrna ve váze do 60 kg bojovali také o medaile, bohužel tyto boje nezvládli a museli se smířit s nepopulární bramborovou medailí. Přesto jejich vystoupení lze hodnotit pozitivně. Oba borci závodí v dorostenecké kategorii teprve prvním rokem a velké výsledky mají ještě před sebou.


  Aktuality 2011
  Aktuality 2010
  Aktuality 2009