headerphoto

Aktuality

Judisté Stalmacher a Hozák vybojovali medaile na Mistrovství České republiky mužů

První listopadový víkend proběhlo v Jablonci nad Nisou Mistrovství České republiky mužů a žen v judu. Oddíl Sport Judo Litoměřice odjížděl na soutěž s ambicemi bojovat o cenné kovy. V Jablonci startovali závodníci ze všech koutů České republiky a nechyběli ani dva olympionici z Londýna.

Hned v úvodu turnaje začala váhová kategorie do 66 kg. V této váze mělo Sport Judo Litoměřice hned trojí zastoupení. Mezi favority patřil Jaroslav Stalamcher, který byl nasazen jako turnajová trojka. Ve vyřazovacích bojích neměl Stalmacher se soupeři moc práce. Do finále proplul velmi hladce, všechna svá čtyři utkání rozhodnul před časovým limitem. Bylo tedy jasné, že Sport Judo bude mít jistou první medaili. Samotná účast ve finále byla pro Stalmachera velkým úspěchem. První půlrok tohoto roku léčil zraněné koleno a neměl dostatek času, aby se dostal do optimální formy. Cestu za titulem Stalmacherovi ve finále přerušil Jakub Ječmínek z oddílu  USK Praha, který tuto kategorii doslova ovládl.

Stalmacher si do své sbírky přidal stříbro. Deváté místo ve stejné váze obsadil junior Marcel Jirouš. Bohužel se nedařilo Davidovi Vodičkovi. Měl velmi těžký los. Narazil na nasazenou jedničku turnaje a své utkání prohrál. Skvělého výsledku dosáhl nejmladší člen litoměřické výpravy David Hozák, startující v nejlehčí váhové kategorii do 60 kg. Hozák tento rok přestoupil teprve do juniorské kategorie, ale už se mu daří sbírat cenná vítězství v kategorii mužů. David prohrál první utkání. Musel tedy do opravných bojů, aby mohl získat alespoň bronzovou medaili. Opravami prošel bez problémů. Mohl bojovat o bronz. Utkání o bronzovou medaili se pro Davida nevyvíjelo optimálně. Soupeř si během zápasu vypracoval vysoké vedení a nevypadalo to moc dobře. Utkání se už chýlilo do konce, zbývalo pouze 20 vteřin. Hozák to nezabalil a dokázal soupeře ještě hodit a obrátit celý zápas ve svůj prospěch. Senzace byla na světě. David Hozák získal svoji první medaili v této věkové kategorii a zároveň se stal nejmladším medailistou jabloneckého mistrovství. Posledním zástupcem Sport Judo Litoměřice byl Josef Vocásek ve váze nad 100 kg. Tento závodník dokázal zopakovat stejný výsledek jako na loňské republice. Opět bojoval o bronzový kov, ale bohužel v tomto boji prohrál. „Doufejme, že to na potřetí prolomím,“ vzkázal Josef Vocásek. I když medailové ambice byly o něco vyšší, je oddíl Sport Judo Litoměřice s výsledky spokojen.


  Aktuality 2011
  Aktuality 2010
  Aktuality 2009