headerphoto

Aktuality

Dítětová a Hozák ovládli Český pohár v judu v Ostravě

První Český pohár v judu se v tomto roce uskutečnil v severomoravské metropoli Ostravě. Sport Judo Litoměřice vyslalo do Ostravy 12 závodníků. V sobotu zasáhlo do bojů mladší a starší žactvo. V kategorii mladších žákyň ve váze do 40 kg obsadila krásné třetí místo Kristýna Škrancová, která si zapsala první potřebné rankingové body do seriálu českých pohárů.

Ve starších žácích se nejlépe dařilo J. Svobodovi ve váze do 38 kg. Svoboda se dostal až do finále, tam nestačil na ukrajinského reprezentanta. S druhým místem může být Svoboda spokojen, protože se z českých závodníků v jeho váze dostal nejdále a po prvním seriále vede. Ve stejné váhové kategorii startoval Matyáš Bartoň, který skončil bronzový, což je také výborný výsledek. Těsně pod stupni vítězů zůstala starší žákyně Anička Macková ve váze do 48 kg. Hned v úvodu turnaje vypadl Samuel Švalich v nejlehčí váhové kategorii do 34 kg.
V neděli startovali na Českém poháru starší judisté. V dorostenecké kategorii se skvělým výkonem blýskla Marie Dítětová (váha 48 kg). Dítětová všechny zápasy ukončila před časovým limitem a stala se vítězkou Českého poháru v Ostravě. Výrazně si tímto výsledkem zajistila vstupenku do reprezentace. Ve váze do 52 kg startovala Žaneta Kropáčová a vůbec si nevedla špatně. Po urputných bojích se probojovala až do finále. Tam bohužel nestačila na Řehákovou z Brna a obsadila stříbro. Petra Hájková skončila ve váze do 70 kg na čtvrtém místě, ale jen vinou horšího skóre. V dorostenecké kategorii startovali ještě T. Nipauerová s M. Kropáčem. Těmto závodníkům se nepodařilo prokousat vyřazovacími boji. Zlatou medaili si přivezl z Ostravy junior David Hozák ve váhové kategorii do 60 kg. David předvedl suverénní výkon a excelentními technikami ničil své soupeře. Stejně jako Dítětová vyhrál všechny zápasy před časovým limitem. Ve váze do 66 kg startoval poslední zástupce Sport Juda Litoměřice Marcel Jirouš. V boji o finále podlehl polskému reprezentantovi Dobranowskému, pozdějšímu vítězi této váhy. Marcel Jirouš ještě musel bojovat o bronz s domácím borcem Seleckým. Utkání bylo vyrovnané, ale v závěru byl šťastnější Jirouš a tak si z Ostravy odvezl bronz.

Dole: Marek Kropáč. Druhá řada zleva: Marie Dítětová, Tereza Nipauerová, Žaneta Kropáčová.
Třetí řada zleva: Marcel Jirouš, Petra Hájková, David Hozák