headerphoto

Aktuality

Sport judo vybojovalo na Českém poháru 7 medailí

 

V sobotu 13. 4. proběhl jeden z turnajů seriálu Českého poháru v judu pro kategorie žáků a dorostenců, tentokráte v Chomutově. Na turnaj se sjeli zástupci ze všech koutů republiky, aby si vybojovali body potřebné pro start na podzimním Mistrovství republiky. Díky tomu byla celková účast nad očekávaní vysoká, celkem v Chomutově zápasilo na 650 judistů. V takto kvalitní konkurenci se naši borci ukázali v tom nejlepším světle a opět prokázali, že patří mezi ty nejlepší v republice. 

 

     První, kdo prokázal své kvality, byla Kristýna Škrancová, které se podařilo svou váhovou kategorii v mladším žactvu vyhrát a odvezla si z turnaje zlato. Kristýna prošla celým turnajem bez jediného zaváhání a sebejistě ve všech čtyřech utkáních zvítězila. Další zlato přidal ve starším žactvu Honza Svoboda, který patří mezi republikovou elitu již delší dobu. Honza na turnaj odjel

s poraněným loktem a i po nedoléčeném zranění a po tréninkovém výpadku, všech pět soupeřů doslova smetl ze žíněnky. Velmi pohledným a hlavně efektivním judem se prezentoval i Matyáš Bartoň. Ten poprvé startoval ve vyšší váhové kategorii. Matyáš zaváhal pouze v jednom zápasu a tak do sbírky přispěl bronzovou medailí.

     Po kategorii žáků nastoupili ke svým utkáním dorostenci a ani zde nebyli naši borci nijak pozadu za mladšími kolegy. Stříbrné medaile si zaslouženě vybojovali Marek Kropáč a Adam Vojta. Oba procházeli svými utkáními velmi rychle a své soupeře porazili krásnými technikami hned v úvodu utkání. Oba se probojovali až do finále, kde nestačili na loňské mistry republiky.

     Vrcholem celého turnaje byl neuvěřitelný zápas Petry Hájkové, která postupně strhla téměř celou halu k podpoře a srdečnému fandění. Petra se bez problémů probojovala do semifinále, kde narazila na jedničku své váhy. Po základní době utkání byl stav nerozhodný, proto navazovalo takzvané zlaté skóre. Toto nastavení není v judu nijak omezené a utkání trvá do té doby, než proběhne jakákoliv bodovatelná technika. Petra v tomto utkání bojovala neuvěřitelných 27 minut, kdy standardní  doba utkání je 4 minuty. Bohužel díky obrovskému vyčerpání, byla Petra trestána a zápas tak prohrála. Tímto to však pro Petru neskončilo, jelikož měla nastoupit ještě k utkání o třetí místo. Petře se podařilo nabrat nové síly a v tomto utkání svou soupeřku porazila hned po 10 vteřinách a zaslouženě si tak odvezla bronz. Poslední bronz přidala ještě Žaneta Kropáčová a zakončila tak medailovou žeň. 


  Aktuality 2011
  Aktuality 2010
  Aktuality 2009