headerphoto

Aktuality

V Rakouském Grazu Sport Judo Litoměřice vybojovalo pět medailí

Vynikajícího výsledku dosáhli judisté Sport Juda Litoměřice na prestižním turnaji v rakouském městě Grazu. Tohoto turnaje se zúčastnilo 1500 závodníků z 22 zemí Evropy. Nechyběly ani silné týmy z Ruska a Ukrajiny, které byly považovány za velké favority. Sport Judo Litoměřice vyslalo na turnaj sedm zástupců. Nejlepší judo z litoměřických závodníků předváděl Jan Svoboda ve váze do 38 kg v kategorii starších žáků. V této váze startovalo 33 závodníků. Svobodovi se podařilo dostat až do finále. Tam svedl souboj s ukrajinským závodníkem. Utkání bylo velmi vyrovnané. Po základní době zápasu neměla stále tato váha vítěze. Muselo následovat prodloužení. Nakonec byl šťastnější ukrajinský závodník. Svoboda vybojoval krásné stříbro. Dvojnásobná radost propukla u Petry Hájkové ve váze do 70 kg. Hájková startovala ve dvou kategoriích. Nejprve získala bronz v kategorii starších dorostenek. Druhý den si Hájková ještě o jednu příčku polepšila. V kategorii mladších dorostenek dosáhla na stříbro.  Ve starších dorostenkách vybojovala další bronzovou medaili Marie Dítětová ve váze do 52 kg. V mladších dorostenkách se Dítětová probojovala do čtvrtfinále, ale v tomto utkání bohužel musela vzdát na úkor zranění a dále v soutěži nepokračovala.  Medailovou sbírku Sport juda Litoměřice uzavřela Žaneta Kropáčová v kategorii mladších dorostenek  ve váze do 57 kg. Žaneta po prohraném semifinále nastoupila do utkání o bronzovou medaili. V tomto zápase nedala soupeřce šanci a po zásluze získala bronzovou medaili. Hned v úvodu turnaje byli bohužel vyřazení další tři zástupci Sport Juda Litoměřice. Matyáš Bartoň  ve váze do 42 kg, Marek Kropáč a Martin Kudrna ve váze do 60 kg. Pevně věříme, že se na příštím turnaji připojí k medailistům.