headerphoto

Aktuality

Dva turnaje – 17 medailí pro SPORT JUDO

V sobotu 19. října se nejmladší závodníci našeho oddílu Sport judo Litoměřice zúčastnili hned dvou turnajů a na obou akcích se nám zadařilo na výbornou.

Skupina zkušenějších závodníků vyrazila do německého Sprembergu, kde jsme se zúčastnili jako hosté společně se čtyřmi dalšími českými oddíly turnaje pořádaného pro oddíly místní části Saska. Naši borci na turnaji získali 8 medailí, což nás v celkovém hodnocení oddílů posunulo na  třetí místo a odvezli jsme si tak i pěkný pohár. Turnaj byl kvalitně obsazen a systém soutěže byl postaven tak, že každý závodník nastoupil ve své váhové kategorii ke čtyřem až pěti utkáním, aby prokázal své kvality pro dosažení místa na stupních vítězů. 

Výsledky...  /  Fotografie...

Nejlépe se dařilo Vaškovi Nováčkovi a Ivanovi Tomkovi, kteří získali po čtyřech výhrách zlaté medaile. Po neméně kvalitních výkonech, ovšem s jedním zaváháním vybojovali stříbrné medaile Honza Vokál, Patrik Gabštůr, Lukáš Rúža a Jakub Venhoda. Zasloužené bronzy se dvěma vyhranými utkáními získali Tomáš Vokálek a Petr Gregor. Těsně pod stupni vítězů pak skončili Sebastián Zich a Ivan Husák. Oba bojovali statečně, ale na medaili to tentokrát bohužel nestačilo. Naši závodníci na turnaji ukázali, že se mohou úspěšně rovnat nejen s kokurencí u nás, ale i v zahraničí. Děkuji i rodičům za jejich podporu, bez které bychom takovýchto výsledků mohli těžko dosáhnout.

 

Druhá skupina našich malých závodníků, vyrazila na tradiční Velkou cenu města Loun. I na našem turnaji se ukázali v nejlepším světle a prokázali kvalitní přípravu. Na turnaj vyrazilo 12 závodníků a hned 9 našich vystoupilo na stupně vítězů. Zlato vybojovala Karolína Koldová. Na stříbro díky pěkným výkonům dosáhli Marie Macková, Adam Chmelík, Šimon Veis, Daniel Bayer, Ondra Vágner a Richard Kutnar. Bronzovou medaili ještě doplnil Adam Bayer a Patrik Simon.Těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě skončil Karel Drahorád a Jakub Kalina. I pro naše menší závodníky je to jistě povzbuzení do dalšího tréninku.

 

Věříme, že na tyto výsledky navážou i naši starší závodníci, kteří budou hájit barvy Sport juda  na Mistrovství republiky družstev, které se bude konat v sobotu  26. října v Kalich aréně Litoměřice.

 


  Aktuality 2011
  Aktuality 2010
  Aktuality 2009