headerphoto

Aktuality

Dorostenky Sport Juda Litoměřice nejlepší v republice

Oddíl Sport Judo Litoměřice odjel minulou sobotu do Jablonce nad Nisou na Mistrovství České republiky dorostenců a dorostenek v judu. Z litoměřického oddílu se nominovali tři dorostenci a tři dorostenky.

Výsledky.... / Fotografie....

Nejdříve se na žíněnku dostali dorostenci, kterým se příliš nedařilo a nedokázali projít úvodními koly turnaje. V kategorii do 46 kg se neprosadil Jan Hock  a ve váze do 60 kg svá úvodní vystoupení prohráli Marek Kropáč a Martin Kudrna. Velkou radost oddílu Sport Judo Litoměřice udělaly dorostenky. Všechny tři jsou v této kategorii teprve prvním rokem, tedy velmi mladé a perspektivní. Ve váze do 52 kg startovala favoritka závodu Marie Dítětová. Překvapení se nekonalo. Dítětová svými bezchybnými výkony pětkrát zvítězila,  dokráčela až na samotný vrchol a stala se Mistryní republiky. Letos už vybojovala svůj druhý titul. Na jaře se jí podařilo zvítězit i v juniorkách. Stala se tak nejúspěšnější dorostenkou oddílu Sport Juda Litoměřice. Dalším želízkem Sport Juda byla v Jablonci  Žaneta  Kropáčová ve váze do 57 kg. Kropáčová so bez problémů dostala až do finále. Tam narazila na Zemanovou z Ústeckého oddílu. Tyto dvě judistky se pravidelně setkávají na závodech a mají vyrovnanou bilanci a dobře se znají. Tentokrát byla úspěšnější Zemanová. Žaneta Kropáčová získala stříbrnou medaili. Oproti loňskému roku se polepšila o jednu příčku a ze stříbra měla Žaneta ohromnou radost. Poslední zástupkyní litoměřického oddílu byla Petra Hájková, která startovala ve váze do 70 kg. Hájková načasovala perfektní formu. První čtyři utkání vyhrála před časovým limitem. Rozhodující utkání o titul bohužel nezvládla, ale i tak stříbro velmi potěšilo. V celkovém hodnocení oddílů dorostenky Sport Juda Litoměřice skončily na prvním místě, což je velmi potěšující zpráva. Litoměřice se tak mohou pyšnit, že mají nejlepší dorostenky v republice. Nyní čeká všechny tři medailistky ještě reprezentační soustředění, které se uskuteční v druhé polovině listopadu v Praze. Na tomto soustředění se bude utvářet nové reprezentační družstvo dorostenek ČR na nadcházející sezónu v roce 2014.