headerphoto

Aktuality

Judista Honza Svoboda obhájil titul Mistra ČR

V sobotu 16.listopadu se konal  v Hranicích na Moravě Přebor České republiky v kategorii staršího žactva. Sportovní klub Sport JUDO Litoměřice odjela reprezentovat čtveřice starších žáků – Samuel Švalich, Honza Svoboda, Matyáš Bartoň  a Patrik  Dlouhý a žákyně Anička Macková. Všichni chlapci podali výborný soustředěný výkon a zaslouženě stanuli na stupních vítězů. Aničce se nedařilo a byla vyřazena hned v úvodu soutěže.

Výsledky... / Fotografie...

V hmotnostní kategorii do 34 kg bojoval Samuel Švalich. Po zaváhání v prvním utkání  se již nenechal v dalších utkáních překvapit a aktivním pojetím boje další soupeře porazil a získal bronzovou medaili.

Ve váze do 38 kg byl největším favoritem soutěže Honza Svoboda a svou pozici s přehledem uhájil. Všechna svá utkání ukončil před časovým limitem a soupeřům nedal žádnou šanci. Po roce tak obhájil pozici jedničky v ČR a získal Mistrovský titul.

Další dva zástupce jsme měli v kategorii do 42 kg. Matyáš Bartoň po urputném boji došel až do finále. Zde dlouho držel krok a měl našlápnuto k vítězství. Drobná chyba v samém závěru finálového utkání ho připravila o titul, ale i zisk stříbrné medaile je pěknou odměnou za celoroční tréninkovou píli. Patrik Dlouhý měl být překvapením turnaje, protože závěrečná příprava ukazovala dobrou formu, a Patrik opravdu překvapil a získal bronzovou medaili. Vybral si slabší chvilku hned v prvním utkání, ale v dalších bojích své soupeře doslova „přejel“ a radoval se z první velké medaile v kariéře.

Naši judisté tím ukázali, že stále patří k republikové špičce a jsou příslibem pro mládežnické reprezentace ČR.


  Aktuality 2011
  Aktuality 2010
  Aktuality 2009