headerphoto

Aktuality

Úspěchy na mezinárodní scéně

Judisté Sport Judo Litoměřice bojovali o uplynulém víkendu na třech mezinárodních turnajích.

Závodníci v kategorii do 16 let startovali na Grand Prix  Slovenska v Bánské Bystrici a naši nejmenší bojovali o medaile v německém Sprembergu. David Hozák pak hájil barvy českého juda na světovém poháru mužů v Praze...

Fotografie zde...

Účast na Slovensku byla velice úspěšná, když výprava přivezla 4 zlaté a jednu stříbrnou medaili. V kategorii do 42 kg startoval Jan Svoboda, který celou soutěží prošel naprosto suverénně a po pěti vyhraných utkáních získal zlatou medaili. Ve váze do 46 kg přidal stříbro Patrik Dlouhý, který nestačil ve finálovém utkání na soupeře z Ukrajiny. Další zlato přivezl Adam Konig, který za litoměřický oddíl hostoval z Děčína. V kategorii do 66 kg zvítězil v pěti utkáních a porazil celou slovenskou špičku. Ve váze do 55 kg bojoval Martin Svoboda, kterému se tentokrát nevedlo a byl vyřazen hned v úvodu soutěže.

Děvčata také potvrdila dobrý vstup do sezóny a obě po zásluze vybojovala v Bánské Bystrici zlatou medaili. Ve váze do 48 kg Michaela Chaloupková (hostování z Mostu) a v kategorii do 52 kg Anna Macková. Obě judistky všechna svá utkání ukončily před časovým limitem vždy už v první minutě utkání.

Naši nejmenší závodníci bojovali na kvalitně obsazeném turnaji v německém Spemberku.

Po kvalitních výkonech vybojovali bronzové medaile Lukáš Rúža a Jakub Venhoda. Na 5.místě skončil Ivan Husák a 7.místo přidala Karolína Koldová, která okusila poprvé atmosféru velkého turnaje, stejně jako Šimon Veis, který obsadil 9.místo.

V Praze na tradičním světovém poháru mužů reprezentoval ČR v kategorii do 60 kg junior David Hozák. V prvním kole narazil na zkušeného silového soupeře z Arménie a byl vyřazen.

Start na vrcholném mužském podniku pro něj však byl cennou zkušeností a dobrou přípravou před nadcházejícími turnaji seriálu Evropského poháru juniorů, který je zároveň kvalifikací na ME a MS juniorské kategorie.