headerphoto

Aktuality

Závodníci Sport juda v Ústí nad Labem vybojovali 7 zlatých medailí

V sobotu 22. 3. se sjelo na tradiční Velkou cenu Ústí n. Labem na 160 závodníků v kategorii mláďat  a vybraných vah (34 kg a 38 kg) mladších žáků. Za náš oddíl nastoupilo do zápasů 21 borců. Bilance, které jsme dosáhli, nám potvrdila, že pokud se na tréninku pořádně maká, úspěchy se jistě dostaví. 

Výsledky zde...

Celkem naši závodníci vybojovali 16 cenných kovů (7x zlato, 7x stříbro, 2x bronz). Nejhodnotnější výkon podala Maruška Macková, která ve své váze nastoupila jako jediná dívka proti chlapcům a ve všech pěti utkáních zvítězila před časovým limitem na ippon. Obdobně si vedl Jan Vokál (5 vyhraných utkání) a Jakub Venhoda (4 vyhraná utkání), kteří ukázali, že mají přehled na žíněnce a svých vítězství dosahují s jistotou. 

Další zlaté doplnili Lukáš Rúža a Richard Kutnar se 3 vítězstvími, Štěpánka Hojdarová se 2 vítězstvími a Vašek Nováček. Vašek v kategorii mladších žáků  sebejistě prošel pavoukem a po 4 výhrách zaslouženě získal poslední zlatou medaili pro náš oddíl. 

Naši nejlehčí a nejmladší závodníci Jakub Vokál a Honza Živnůstka startovali na svém druhém turnaji a opět se jim dařilo. Kluci prokázali, že pokud u juda vydží, mohou být v budoucnu našimi oporami, oba si vybojovali stříbrné medaile. Další stříbrné doplnili po drobných zaváhání Adam a Danek Bayerovi, Karolína Koldová, Ivan Tomko a Nikolas Legner. Nikolas nastoupil mezi mladšími žáky do 34 kg, kde nestačil pouze na svého oddílového kolegu (Vaška Nováčka).  Bronzové medaile si z turnaje odvezli po statečných výkonech Ivan Husák a Prokop Maschke. 


  Aktuality 2011
  Aktuality 2010
  Aktuality 2009