headerphoto

Aktuality

David Hozák vybojoval medaili na Evropském poháru

Reprezentace ČR juniorů vyrazila do řecké Soluně bojovat o první body do světového žebříčku a o nominaci na podzimní ME a MS. Členem výpravy byl junior Sport Judo Litoměřice David Hozák, který startoval v kategorii do 60 kg.

Do Řecka se sjela silná konkurence z 32 zemí. David se po skvělém výkonu dostal poprvé v kariéře „na bednu“, když vybojoval bronzovou medaili a získal tak nejlepší umístění pro ČR na tomto turnaji.

Do první desítky se ze závodníků ČR ještě probojovali judisté v kategorii do 81 kg 7.místem Jiří Petr z Brna a 9.místem Radek Voňavka z Kladna.

David dokázal překonat těžké vylosování, kdy musel přejít přes silné borce z domácího Řecka, z Kazachstánu a Turecka. Ve všech utkáních David nezačal dobře a vždy přenechal vedení soupeřům, ale silným tlakem v závěrech utkání vždy obrátil skóre ve vlastní prospěch a ukončil utkání před časovým limitem. V semifinále narazil na reprezentanta Gruzie (pozdějšího vítěze) a po dvou minutách odcházel poražen. V boji o bronz s judistou Německa opět po slabším začátku převzal iniciativu a soustavným tlakem dovedl utkání do vítězného konce a mohl slavit svou premiérovou medaili na Evropském poháru.

Ziskem medaile se David prakticky nominoval na zářijové ME, které se bude konat v rumunské Bukurešti. 

Výsledky...


  Aktuality 2011
  Aktuality 2010
  Aktuality 2009