headerphoto

Aktuality

Mistrovství České republiky mužů a žen v judu tentokrát proběhlo v Hranicích na Morově. Na turnaji startovali reprezentanti, kteří se letos prali také Mistrovství světa v Maďarsku, tudíž se sešla v Hranicích téměř kompletní seniorská reprezentace. Sport Judo Litoměřice odjelo na turnaj s mladým týmem. Jan Svoboda věkem ještě dorostenec. Marek Kropáč a Petra Hájková startují v juniorské kategorii a poslední litoměřický závodník Timi Chuluunbaatar je v mužské kategorii teprve prvním rokem.

Celý článek »

V sobotu 11. 11. proběhla poslední mistrovská soutěž mládeže v judistickém kalendáři. Posledními, kdo v Mladé Boleslavi bojovali o titul přeborníka republiky, byli mladší žáci, a to v nebývalé konkurenci. Letos proběhl nový model kvalifikace pro start na mistrovskou soutěž, kdy z každé váhové kategorie na republikový přebor mohlo postoupit po třech závodnících z každého kraje. Díky tomu vzrostl počet závodících na konečné čtyři stovky ze šedesáti osmi oddílů. Tento stav jen potvrzuje, jak se zvyšuje základna mladých judistů a samozřejmě je ve velké konkurenci také čím dál víc náročnější vychovávat úspěšné závodníky. A proto máme velkou radost z medailového úspěchu, kterého se našim borcům podařilo dosáhnout.

Dorostenci Sport Juda Litoměřice odjeli do Brna na Mistrovství České republiky v judu. Na závěrečný turnaj se nominovali tři závodníci litoměřického klubu Jan Svoboda ve váze do 66 kg , Václav Nováček ve váze do 50 kg a Adam König ve váze do 73 kg. Bohužel poslední zmiňovaný, Adam König, nakonec nemohl na Mistrovství ČR startovat, protože se zranil a čeká ho operace ramene. Tak jel aspoň své dva tréninkové kolegy podpořit a fandit.

Litoměřičtí kluci vyjeli na velmi kvalitně obsazený turnaj v Lounech, kde startovalo bez mála 430 mladých závodníků. Nejlepších výsledků dosáhli Honza Galia, Honza Živnůstka a Dan Kalina, kteří ve svých kategoriích nenašli přemožitele a suveréními výkony vyhráli všechny čtyři utkání, a obsadili tak první místo. Druhá místa vybojovali Kuba Vokál a Tadeáš Zouzal. Bronzovou medaili získal Viktor Husák. Zbytek výpravy se umístil těsně pod “bednou”. Tonda Vondráček, Petr Novotný a Ondra Bělor skončili na čtvrtém místě, těsně za nimi potom Lukáš Krulich, který byl pátý.

Litoměřičtí judisté vyrazili na sever ozkoušet své kvality. Nejlepšího umíštění dosáhl Jan Živnůstka, který bez sebemenšího zaváhání dokázal zvítězit ve všech svých utkáních. Druhé místo obsdila trojice Lukáš Krulich, Jáchym Hanzl a Bára Jenešová, kteří ve svých utkáních nestačili pouze na jednoho soupeře ve své váhové kategorii. Třetí místo obsadili Tomáš Jelínek, Viktor Husák a Kačka Vágnerová. Čtvrté místo obsadil Petr Novotný a Bára Zachová.

V sobotu 21. 10. proběhla pro naše starší žáky vrcholná soutěž letošní sezóny. Z oddílu SPORT JUDO Litoměřice se ze série Českého poháru na mistrovskou soutěž nominovali tři závodníci.

Lukáš Rúža nastoupil v kategorii do 34kg, kde celou sezónu prokazoval, že je horkým adeptem na zlato. Do turnaje nastoupil jako vedoucí závodník bodového žebříčku. Tato pozice je ovšem velice svazující, což se bohužel u Lukáše projevilo mírnou nervozitou v jeho zápasech. V rozhodujícím utkání bohužel nedokázal skórovat a soupeři podlehl nejtěsnějším rozdílem. Stříbrná medaile ovšem potvrzuje Lukášovy kvality, které prokazoval v průběhu celé sezóny!

První finálové kolo dorostenecké ligy ČR se konalo 14.10. v Brně.

Naši borci podali pěkný výkon když porazili : Baník Ostrava 5:3, Čáslav 5:3, Sokol Hradec Králové 8:0, Jablonec n.N. 7:1 a podlehli jen domácímu Brnu 3:5.

Sestava : Holub, Nováček, Doležal, Vopat, Mertl, Svoboda, Novák, Ivanka F., Ivanka M., Urban a Mašek

Poslední turnaj ze série Českých pohárů v judu přineslo klubu Sport Judo Litoměřice 6 medailí. První den se v Teplicích představili starší a mladší žáci. Zlato si odvezl Lukáš Rúža ve váze do 34 kg, kterému se podařilo porazit své největší rivaly letošní sezóny. Smolný bronz získal Vašek Nováček ve váze do 50 kg, který bohužel vlastní chybou prohrál semifinálové utkání, ve kterém vlastně hodil sám sebe. V utkání o bronz vše napravil, když v boji na zemi donutil soupeře vzdát. Sedmé místo přidal Honza Vokál ve váze do 73 kg. Kuba Venhoda bohužel doplatil na velice obtížný los. Po rychlém vítězství v prvním utkání narazil v dalším zápase na loňského vítěze Českých pohárů. Kuba se silným soupeřem vydržel celý zápas, k vítězství však chyběla větší odvaha k útokům. Tomáš Fišer a Láďa Lácha bohužel neprošli přes úvodní zápasy.

Celou sezónu starší žáci završí za dva týdny na mistrovství republiky, na kterém věříme v medailové úspěchy.

Honza Svoboda na velmi silně obsazeném mezinárodním turnaji ve Varšavě obsadil krásné 3.místo. V prvním kole porazil reprezentanta z Velké Británie Wakese. V druhém kole vyřadil medailistu z Evropského poháru kadetu Zielskiho z Polska. Ve čtvrtfinále vyprovodil dalšího polského závodníka. V semifinále nestačil na pozdějšího vítěze Chernova z Ukrajiny, který letos vybojoval bronz na ME dorostenců. V boji o bronz zvítězil nad slovenským reprezentantem.  Starší žáci Vašek Nováček a Patrik Gabštůr se bohužel v těžké konkurenci nedokázali prosadit a projít vyřazovacími boji. Snad si zlepší náladu na Českém poháru v Teplicích, který bude následovat další víkend.Na turnaji startovalo 31 zemí a 1820 přihlášených závodníků.

Naši borci vyjeli sbírat další zkušenosti do Teplic. Tonda Vondráček 1. Místo, Honzík Galia 1. Místo, Šimon Růža 1. Místo, Kuba Vokál 2. Místo, Dan Kalina 3. Místo, Dáňa Kuhn, Jára Slivanský a Tadeáš Zouzal obsadili 4. Místo.
Kluci podali solidní výkony a důkazem toho také je, že Sport Judo obsadilo v celkovém bodování o putovní pohár pěkné 5. Místo.