headerphoto

Aktuality

Extraligový tým FCC Sport Judo Litoměřice bojoval o víkendu v Brně o udržení v nejvyšší soutěži družstev. Litoměřické družstvo skončilo na druhém místě, které zaručuje, že i v příštím roce se bude  FCC SJ Litoměřice  prát nejvyšší soutěž družstev v judu.

Sestava Litoměřického týmu:

66 kg David Hozák. Miroslav Lorenc, 73 kg Marcel Jirouš, 81 kg Matúš Milichovský (SVK), 90 kg Jiří Pokorný, +90 kg Jan Staněk

Výsledky zde...

Celý článek »

Ve finálové skupině dorostenecké ligy. které se konalo  v sobotu 17.října  v Hranicích na Moravě, skončilo družstvo Sport Judo Litoměřice na pátém místě. Poslední kolo finálové skupiny  se uskuteční 22. listopadu v Praze a určí konečného vítěze 1.DL. Dorostenci Sport Juda budou mít tedy ještě jednu šanci zabojovat o lepší umístění.

Tréninky JUDO v týdnu 26. - 30. 10. (ředitelské volno - podzimní prázdniny)
pro kategorie přípravky a žactva (roč. 2006 - 2002) budou probíhat
v ÚTERÝ a ČTVRTEK 16,00 - 17,30

V sobotu 10.10. vyrazilo pět zástupců našeho oddílu bojovat o titul krajského přeborníka, ale také využít poslední možnosti získat body do kvalifikace na mistrovství republiky. Mise se zdařila a borci, kteří neměli postup na MČR ještě jistý, prokázali své kvality a ukázali, že si na hlavním vrcholu sezóny startovat zaslouží.

Titul krajského přeborníka v kategorii staršího žactva vybojoval Kryštof Tomko (50 kg). Mezi mladšími žáky zvítězil Nikolas Legner (42 kg), další zlato uteklo ve finále nejtěsnějším rozdílem Patrikovi Gabštůrovi (38 kg), který nakonec přidal stříbro, a bronz si odvezl Jan Vokál (55 kg). Posledním naším zástupcem byl Jan Malý, který na soutěž jel získat své první turnajové zkušenosti.

Věřím, že na listopadovém vrcholu sezóny kluci budou bojovat ve stejném duchu a dosáhnou na některý z cenných kovů.

Reprezentace ČR v dorostenecké kategorii odjela o uplynulém víkendu bojovat na Mezinárodní mistrovství Polska do Olesnice. Na tomto turnaji startovali hned 3 závodníci našeho klubu.

První velký úspěch v reprezentačním kimonu zažil Honza Svoboda (do 50 kg), když po strhujícím průběhu soutěže vybojoval stříbrnou medaili. Dokázal otočit několik nepříznivě se vyvíjejících utkání a nezměrnou bojovností došel až do finále, kde podlehl letošnímu účastníku vrcholných soutěží (MS, ME) z Ázerbájdžánu. Tímto úspěchem si řekl o zařazení do TOP teamu reprezentačního družstva ČR, který objíždí světové poháry této věkové kategorie – World Cadet Tour.

Jan Svoboda absolvoval z dorosteneckou reprezentací velmi silný turnaj v Ruském Grozny. Honzíkovi se bohužel nepodařilo přejít přes vyřazovací boje. Na následném kempu však ukázal, že se dokáže s ruskými soupeři rovnat.

Fotografie...

V Teplicích, jak už je v tomto městě zvykem, se pořádalo Mistrovství České republiky v judu v kategorii mužů a žen. Turnaje se zúčastnila téměř celá seniorská  reprezentace a  nechyběli zde ani  juniorští reprezentanti. Sport Judo Litoměřice vyslalo do Teplic jednoho chlapce a jednu dívku. Z důvodu zranění nemohl startovat juniorský reprezentant David Hozák. Největší naděje vkládal litoměřický klub do Petry Hájkové, která startovala ve váze do 70 kg. První zápas se Petře příliš nepovedl. Hned v úvodu utkání udělala chybu a vysoko prohrávala. Zápas se snažila ještě zvrátit, ale bohužel se jí to nepodařilo. V dalších zápasech už byla úspěšnější a vždy vítězila před časovým limitem. Odměnou byla bronzová medaile. Tato medaile je zatím pro Hájkovou nejcennější, protože je věkem ještě dorostenka. Petra Hájková tento rok už získala svojí třetí medaili. Stříbro už má z juniorské republiky a také ze z dorostenecké republiky družstev. Avšak může získat ještě jednu medaili. Na začátku listopadu Petru čeká dorostenecká republiku a zde bude usilovat o čtvrtou medaili v této sezóně. Takovou bilancí se moc závodníků pochlubit nemůže. Na bodovaném 7 místě skončil ve váze do 73 kg Marcel Jirouš, což bylo  v tomto roce zřejmě jeho maximem.

Výsledky...

V sobotu 3.10.2015 se konal poslední (pátý) díl Českého poháru v judu žactva a dorostu. Byla to poslední možnost prokázat výkonnost a získat body do republikového žebříčku a nominovat se na Mistrovství ČR.

Závodníci Sport Judo Litoměřice se v konkurenci 900 závodníků z celé ČR neztratili, když vybojovali 4 medaile a dalších 6 umístění těsně pod stupni vítězů.

Fotografie zde...

V sobotu 12.9. jsme s našimi závodníky vyrazili na první ročník turnaje v Novém Boru. I přes to, že se jednalo o první ročník, sjelo se na turnaj 180 závodníků z celých Čech.  Pro žactvo jsme tento turnaj zvolili jako přípravný před Českým Pohárem, který proběhne hned příští víkend v Brně. V kategorii mladšího žactva zlato vybojoval pouze Ivan Tomko (do 46kg) po třech vítězstvích. Velmi slibný výkon předvedl také Patrik Gabštůr (do 34kg), který s pěti výhrami došel až do finále, kde bohužel na svého soupeře již nestačil. Další stříbrné přidali Jan Vokál (do 55kg) a Marie Macková (do 44kg). Bronzové medaile, pouze s jedním vyhraným utkáním, získali Nikolas Legner (46kg) a starší žák Kryštof Tomko (50kg). Posledním zástupcem v kategorii žactva byl Lukáš Rúža, který bohužel ve své váhové kategorii neměl soupeře, a tak startoval o dvě kategorie výš, což už bylo moc i na něho.