headerphoto

Aktuality

 První kolo Extraligy mužů uspořádal klub Sokol Mohelnice. Muži Sport Juda Litoměřice dvakrát zvítězili a třikrát prohráli. Po prvním kole průběžně vede JK Olomouc 8 bodů. Druhé místo zatím patří Baníku Ostrava 6 bodu. Na třetím místě SK KP Brno mají také 6 bodů, ale horší skóre. Čtvrté místo obsadila domácí Mohelnice 4 body. Na pátém místě zatím FCC Sport Judo Litoměřice, ale mají shodně  4 body jako Mohelnice. Šestý je zatím překvapivě loňský Mistr Extraligy  Liberec 2 body. Druhé kolo se uskuteční první víkend v červnu v Ostravě, ve kterém se rozhodne, kdo postoupí do play off. Postupují pouze dva týmy. Sport Judo Litoměřice zatím ztrácí pouze dva body na postup.

Výsledky zde...

Celý článek »

VELKÝ ÚSPĚCH NAŠICH JUDISTŮ

družstvo Ústeckého kraje druhé nejlepší v republice

 

V sobotu 23. 4. proběhl republikový přebor krajských družstev, tentokrát v Týně nad Vltavou kam dorazilo 13 družstev z ČR. Za Ústecký kraj nastupovali do utkání:

 

Vašek Nováček      (42kg)                    Katka Machačová    (44 kg)

Jirka Holub           (46 kg)                   Ria Richtrová          (48 kg)

Michal Doležal       (50 kg)                   Nikola Horčičková   (52 kg)

Kryštof Tomko       (55 kg)                   neobsazeno             (57 kg)

Ivan Tomko            (55 kg)

Roman Urbánek      (60 kg)

 

Úvodní los nás poslal do čtyřčlenné základní skupiny, kde jsme se postupně utkali s krajem Olomouckým (8:1), Plzeňským (6:2) a Pardubickým (7:2). Naši borci prokázali své kvality. Všechny soupeře jsme poráželi vysokým rozdílem. Ze skupiny jsme postupovali z prvního místa do Play off, kde na nás ve čtvrtfinále čekal Liberecký kraj. V tomto utkání už šlo do tuhého, kdo prohraje, odjíždí bez medaile. Naši ovšem nenechali nic náhodě a jasně zvítězili (6:3). V semifinále jsme narazili na tradičně silné mužstvo z Jihomoravského kraje. V tomto utkání se již síly vyrovnaly a utkání probíhalo velmi emotivně. Těsným rozdílem (5:4) jsme postoupili do finále proti Moravskoslezskému kraji. Tady už nám bohužel došla koncentrace, trochu i síly, a utkání jsme prohrávali vlastními chybami. Na soupeře ze severní Moravy jsme již nestačili a ve finále jsme podlehli (1:7). Druhé místo ovšem ukázalo, že naši borci patří mezi nejlepší v republice a příští rok jistě budeme opět atakovat nejvyšší příčky. Největšími oporami družstva byli Jirka Holub (6/0), Michal Doležal (6/0), Vašek Nováček (5/1) a Kryštof Tomko (5/1). Velkou sílu ovšem ukázala celá parta, které tímto děkuji za skvělou reprezentaci.

Celý článek »

Starší žáci:

55 kg 1. místo Kryštof Tomko 4/0

50 kg 3. místo Ivan Tomko 2/2

42 kg 2. místo Vašek Nováček 2/1

38 kg 3. místo Patrik Gabštůr 2/2

Soutěže jsme se zúčastnili v rámci centrálního srazu regionálních výběrů staršího žactva v Týně nad Vltavou, kde jsme s výběrem Čech trénovali od pátku do neděle. Naši borci se ukázali v dobrém světle jak na turnaji, tak i při náročných trénincích, ke kterým přistupovali velmi aktivně.

 

Výsledky zde...

Celý článek »

Závodníci SJ Litoměřice se 2. 4. 2016 zúčastnili turnaje v Neratovicích. V konkurenci 230 závodníků se naši borci snažili uspět a dosáhnout stupňů vítězů. Většině se zadařilo, z 21 závodníků 14 z nich dosáhlo na medailové pozice. Téměř bezchybnými výkony se blýskli mezi mláďaty Krulich Lukáš, Vojtěchovský Jan, Vondráček Antonín, Novotný Petr a Galia Jan, kteří ve svých váhových kageoriích zvítězili. V mladších žákách uspěl i Lukáš Rúža, který v pěti zápasech soupeřům předvedl především svou technickou  vybavenost. Druhá místa obsadili Hojdarová Štěpánka, Dastlík Michal a Živnůtka Jan. V mladších žákyních se nenechala v konkurenci dvou chlapců zahanbit Nikola Horčičková, kdy v prvním zápase skvěle kontrovala soupeře a dokázala zvítězit ještě před časovým limitem. V druhém zápase už Nikče trochu docházely síly, ale i tak bojovala až do konce. Obsadila druhé místo. Bronzové medaile si odvezli Jenešová Barbora, Rúža Šimon, Fišer Tomáš a Jersák Vítek. Jersák Vojta, Olexa David, Adam Jan, Kühn Daniel, Husák Viktor, Zouzal Tadeáš a Vágnerová Kateřina nyní na stupně vítězů nedosáhli, ale věřím, že díky získaným zkušenostem se i jim na příštím turnaji zadaří. Všem medailistům moc blahopřeji.

Zuzka Lorencová

Výsledky...

Fotografie...

Celý článek »

Velikonoce se blíží, ale naši nejmenší judisté se těšili především na první noc na judistické tatami. Proto jsme využili Velikonoční prázdniny 23.- 24. 3. k uspořádání velikonočního mini judo soustředění pro tréninkovou skupinu NÁBOR. Soustředění se zúčastnilo 26 dětí a na programu bylo. Přednáška o historii/ pravidlech juda/ našich nejlepších reprezentatech. Poté následovala bojová hra, při které měli borci odpovědět na otázky, které se  týkaly předešlé prezentace. Pak už se rychle převléct do kimona a šup na žíněnku, kde proběhl hodinový trénink judo. Všem pořádně vyhládlo. Ve školní kuchyňce jsme doplnili energii vydatnou polévkou. Před spaním ještě proběhla večerní hygiena a aby se dětem lépe usínalo, promítala se pohádka. Ve čtvrtek největší nedočkavci začali vylézat ze spácáků už v šest hodin. To ale v plánu nebylo :). Na snídani se všichni moc těšili, protože úžasné maminky a babičky napekly samé dobrůtky. Po snídani a ranní hygieně jsme děťátka rozdělili na dvě skupiny. Skupina starších se převlákla do kimona a pilovala především techniky na zemi a ti menší se rozeběhli do velké tělocvičny, kde se mohli vyřádit na opičí dráze. Po hodině se skupiny prostřídaly. V poledne jsme se naobědvali, odpočinuli si ve školním klubu. Odpolední program vyplnily turnaje ve florbale a vybíjené. Na závěr mini judo soustředění nemohlo  chybět vyhlášení nejlepší skupiny ve vědomostní bojové hře a nejlepších opičáků na překážkové dráze. 

 

Všechny děti si zaslouží velkou pochvalu za jejich přístup k tréninku. Potvrdilo se nám, že jsou výborná parta, která umí držet při sobě, makat na tréninku a zároveň si užít legraci a vyřádit se při hrách. Velké poděkování patří rodičům za spolupráci a napečené dobrůtky :), Kačce H. za pomocnou ruku při tréninku i v kuchyni a Tomášovi Ž. za foto dokumentaci.

 

Všem přejeme krásné Velikonoce a v úterý se budeme těšit opět na žíněnce.

Zuzka a Ráďa

Fotografie zde...

Celý článek »

V sobotu 12. 3. proběhl druhý ze série pěti Českých pohárů v judu. Do Jablonce nad Nisou se sjelo 700 závodníků žákovských, dorosteneckých a juniorských kategorií bojovat o body zajišťující start na podzimním mistrovství republiky. Kromě tuzemských borců zde startovali i závodníci z Polska či Ukrajiny.

Ve velmi silné konkurenci se našim závodníkům podařilo obstát a získali jsme celkem sedm medailí. V kategorii mladších žáků si obstojně vedli Lukáš Rúža a Jan Vokál, kteří vybojovali bronzové medaile. V kategorii starších žáků předváděl krásné techniky Vašek Nováček, který nakonec po sporném výroku rozhodčích ve finálovém utkání svému soupeři podlehl a vybojoval stříbro. Solidními výkony doplnili bodovaná umístění Kryštof Tomko (7.místo) a Ivan Tomko (9.místo).

Ještě lépe se vedlo dorostencům, kteří vévodili váze do 73 kg. Oba naši borci se probojovali až do finále, kde si to rozdali o zlato. Úspěšnějším byl nakonec Martin Svoboda, který ve finále porazil oddílového kolegu Adama Königa. Bronz přidal do sbírky Matyáš Bartoň. Poslední medaili získal v juniorské kategorii Matěj Pech (stříbro).

Fotografie zde... 

Výsledky zde...

Celý článek »

Úvodní kolo dorostenecké ligy se konalo v Jablonci nad Nisou. Litoměřický tým čtyřikrát zvítězil a jen jednou těsně prohrál. Ale i tak to stačilo na průběžné první místo v dorostenecké lize, což je skvělý vstup v této týmové soutěži.
Pořadí po prvním kole dorostenecké ligy:
1.místo Sport Judo Litoměřice
2.místo Judo ZŠ Sadová Čáslav
3.místo JK Jablonec nad Nisou
4.místo JC Plzeň
5.místo Judo Teplice
6.místo SKP Judo Nový bydžov
Výsledky zde...

Celý článek »

Na Mistrovství ČR junioru v Hranicích na Moravě získala bronzovou medaili Petra Hájková ve váze do 70 kg. Rozšířila tak svou bohatou sbírku z republikových šampionátů. Do bojů o medaile se také probojoval Matěj Pech ve váze do 60 kg, který nakonec nestačil na domácího borce z Hranic a skončil na pátém místě.

Výsledky zde...

Celý článek »

V sobotu 5. 3. z kraje jarních prázdnin jsme se zúčastnili s našimi žáky velmi silného turnaje v Hradci Králové. Ačkoliv se jedná teprve o třetí ročník, sjelo se na tento turnaj přes 400 závodníků z celé republiky a hned několik početných výprav z Polska. Nejvíce obsazenou byla kategorie mladších žáků, kde se podařilo vybojovat zlato Honzovi Vokálovi a sedmé místo po třech vyhraných utkáních a dvou prohrách obsadil Daniel Bayer. Ostatní závodníci bohužel na bodovaná umístění nedosáhli.

 

V kategorii starších žáků předvedl velice pěkný výkon Vašek Nováček, který podlehl soupeři až v nastaveném čase strhujícího finále a obsadil druhé místo. Těsně pod stupni vítězů skončili Ivan Tomko a Kryštof Tomko. Bronz doplnila ještě starší žákyně Nikola Horčičková.

Výsledky zde...

Celý článek »

První březnový víkend jsme s našimi mláďaty vyrazili na turnaj do německého Sprembergu okusit atmosféru mezinárodního turnaje. V konkurenci 220 závodníků a zástupců z Polska, Rakouska a Slovenska se naši závodníci rozhodně neměli za co stydět.

Výsledky zde...

Fotografie zde...

Celý článek »

« | 112 13 14 15 16 17 1835 | »


  Aktuality 2011
  Aktuality 2010
  Aktuality 2009