headerphoto

Aktuality

V sobotu 19. října se nejmladší závodníci našeho oddílu Sport judo Litoměřice zúčastnili hned dvou turnajů a na obou akcích se nám zadařilo na výbornou.

Skupina zkušenějších závodníků vyrazila do německého Sprembergu, kde jsme se zúčastnili jako hosté společně se čtyřmi dalšími českými oddíly turnaje pořádaného pro oddíly místní části Saska. Naši borci na turnaji získali 8 medailí, což nás v celkovém hodnocení oddílů posunulo na  třetí místo a odvezli jsme si tak i pěkný pohár. Turnaj byl kvalitně obsazen a systém soutěže byl postaven tak, že každý závodník nastoupil ve své váhové kategorii ke čtyřem až pěti utkáním, aby prokázal své kvality pro dosažení místa na stupních vítězů.

Výsledky...  /  Fotografie...

Celý článek »

Po - 15:30 - 16:30 nebude

Ut - tréninkový sraz mláďat LTM / nábor 14:00-15:00 nebude

St - tréninkový sraz mláďat LTM

Čt - nábor bude společně 15:30 - 16:30

Pá - mláďata15:30 - 16:30 nebude ( TS Slovinsko )

Na domácím tatami vybojovali závodníci našeho oddílu 10 zlatých medailí.

Výsledky zde...

Judisté Sport Juda Litoměřice se o víkendu zúčastnili posledního dílu Českého poháru v Teplicích.

Opět potvrdili svou příslušnost ke špičce v ČR, když získali celkem 7 medailí a v celkovém pořadí družstev skončili na 2.místě.

V sobotu 28. 9. jsme vyrazili s našimi 14-ti nejmenšími závodníky na první turnaj po prázdninové pauze. Do teplické haly se sjelo na 140 závodníků z 23 oddílů. Našim se v této konkurenci podařilo vybojovat pět cenných kovů. Nejlépe se vedlo Lukáši Rúžovi, který ani v jednom ze svých utkání nezaváhal a zaslouženě si vybojoval zlato.

O víkendu se uskutečnil již čtvrtý Český pohár v judu v tomto roce. Tentokrát se judisté Sport Juda Litoměřice vypravili do Brna. Tento Český pohár patří mezi nejtěžší. Startuje zde nejvíce zahraničních klubů, proto je každá vybojovaná medaile velmi cenná.

David se brání útoku soupeře akrobatickým kouskem ala Zantaraya...

Na juniorském ME v Sarajevu (Bosna a Hercegovina) dosáhl pěkného výsledku David Hozák (kat. do 60 kg), který obsadil dělené 9.místo.

Vynikající úvod podzimní sezóny se povedl dvěma starším žákům Sport JUDO Litoměřice, kteří byli nominováni na Evropský pohár žactva do Vídně. Do rakouské metropole odjeli reprezentovat ČR Jan Svoboda v kategorii do 38 kg a Matyáš Bartoň do 42 kg.

Honza Svoboda podal soustředěný výkon, když  v úvodním utkání  svedl vyrovnaný boj s maďarským závodníkem, který rozhodl ve svůj prospěch až v závěru zápasu. Čtvrtfinále, semifinále i finále proti rakouským soupeřům ovšem rozhodl už během první minuty a získal zlatou medaili.

Matyáš Bartoň měl na úvod volný los, ale hned v dalším kole po vyrovnaném průběhu rozhodl svůj postup přes borce z Maďarska až v prodloužení. V semifinále narazil na judistu z Rumunska, kterého dokázal porazit až v samém závěru utkání. Finálové utkání se Matyášovi vůbec nepovedlo, když silově dobře připravenému Ukrajinci podlehl už během první minuty a tím obsadil výborné 2.místo.

Oba litoměřičtí judisté prokázali na úvodním Evropském poháru podzimní sezóny výbornou formu, když dokázali zúročit tréninkové úsilí ze srpnových výcvikových táborů a tím se zařadili mezi favority nadcházejících soutěží v ČR i v Evropě.

Výsledky....

V polovině srpna se uskutečnilo soustředění SCM Litoměřice v Teplicích.

Na kempu se připravovalo okolo třiceti judistů (st. žactvo, dorost, junioři) na nadcházející druhou polovinu sezóny. Vytvořila se zde výborná parta, která skvěle trénovala a pracovala. Soustředění bylo zaměřeno hlavně na technickou přípravu a kondici. Věříme, že to co jsme na tomto kempu natrénovali, zúročíme hned na úvodních závodech.