headerphoto

Aktuality

V sobotu 20. 4. se naši závodníci zúčastnili turnaje v České Lípě. Startovalo zde na 260 závodníků a z devíti našich borců si jich nakonec sedm odvezlo cenné kovy. Bezchybnými výkony se prezentovali Kuba Venhoda, Vašek Nováček a Honza Vokál, všichni vybojovali zlato. Stříbrnou medaili si zasloužil Patrik Gabštůr, ten jednou zaváhal jinak čtyřikrát zvítězil. Bronzové medaile si pak z turnaje odvezli Sebastián Zich, Nikolas Legner a Tomáš Vokálek.

Fotogalerie...  /  Výsledky...

Celý článek »

PONDĚLÍ (29.4.) 15:30-16:30 všechna mláďata společně (2003 a mladší)

ÚTERÝ a STŘEDA (30.4.a 1.5.) - odpadá

ČTVRTEK a PÁTEK – již běžný provoz

V sobotu 13. 4. proběhl jeden z turnajů seriálu Českého poháru v judu pro kategorie žáků a dorostenců, tentokráte v Chomutově. Na turnaj se sjeli zástupci ze všech koutů republiky, aby si vybojovali body potřebné pro start na podzimním Mistrovství republiky. Díky tomu byla celková účast nad očekávaní vysoká, celkem v Chomutově zápasilo na 650 judistů. V takto kvalitní konkurenci se naši borci ukázali v tom nejlepším světle a opět prokázali, že patří mezi ty nejlepší v republice.

Vynikajícího výsledku dosáhli judisté Sport Juda Litoměřice na Mistrovství České republiky juniorů v Jičíně. Litoměřičtí judisté získali na šampionátu čtyři medaile, což jim zajistilo druhé místo v celkovém hodnocení družstev.

Sobotní dopoledne strávené s rodiči našich malých judistů? Proč ne, řekli jsme si. Kolektiv je třeba stmelovat a rodiče se alespoň přiučí něčemu,s čím mají jejich ratolesti co do činění. Sešli jsme se tedy o Bílé sobotě v naší tělocvičně a sportovní oblečení bylo pro rodiče povinností. Na úvod jsme se společně rozcvičili, zahráli pár průpravných her a hned následoval nácvik základních technik v boji na zemi. Ukázali jsme si dvě držení a jak z nich uniknout. Rodiče zvalchovali svá dítka, což vedlo k velmi bujaré atmosféře.

O uplynulém víkendu se judisté Sport JUDO Litoměřice zúčastnili dalšího ze série Evropských pohárů  žactva – tentokrát ve slovenském Pezinku, kde se sjela konkurence z 8 evropských zemí. Litoměřice tentokrát reprezentovala šestice závodníků, která vybojovala celkem 4 medaile.

Největšího úspěchu dosáhl Václav Nováček ve váze do 30 kg, který celou soutěž suverénně ovládl, když zvítězil ve všech šesti utkáních před časovým limitem. Stříbrné medaile přidali  Matyáš Bartoň (do 38 kg) a Patrik Dlouhý ( do 42kg). Oba s přehledem prošli vyřazovacími boji až do finále, kde po vyrovnaném průběhu svým soupeřům podlehli. Bronzovou medaili vybojoval Lukáš Rúža (do 23 kg). Patrik Gabštůr skončil na pěkném 5.místě a Ivan Tomko se umístil na místě devátém.

Výsledky zde...

V sobotu 23. 3. se naši nejmenší závodníci zúčastnili Velké ceny Ústí nad Labem. Na turnaj se sjela celkem početná konkurence téměř 170 závodníků. V soutěži zápasila zejména mláďata, a pak čtyři vybrané váhové kategorie mladších žáků. Právě za mladší žactvo do Ústí vyrazila Kristýna Škrancová spravit si chuť po několika předešlých nezdarech a start se jí podle záměru vydařil. Všechny své soupeřky doslova převálcovala a po třech vyhraných utkáních, vždy na nejvyšší hodnocení, si odvezla zlato. Kristýnu v této kategorii doplnili ještě Míla Kadlec a Kryštof Tomko, těm se bohužel nepodařilo zvítězit ani v jednom utkání. V kategorii mláďat se našim závodníkům dařilo již o něco lépe. Zlatou medaili zaslouženě vybojoval po dvou vyhraných utkáních Matouš Balaštík. Velmi pěkným výkonem se v Ústí prezentoval Tomáš Vokálek, který si po třech vítězstvích odvezl zasloužené stříbro. Tomáš na turnaji předvedl množství různých technik, ze kterých těžil bohužel jen do finálového utkání, kde svému soupeři podlehl v boji na zemi. Další stříbro do sbírky přidal Jakub Venhoda, který se postupně stává jednou z našich medailových jistot. Druhý turnajový start se vydařil i našim nováčkům. Karolína Koldová a Patrik Simon si taktéž na turnaji vybojovali stříbrné medaile. Bronzovou medaili si po dvou vyhraných a dvou prohraných utkáních odvezl Honza Vokál, toho ziskem bronzových medailí doplnili ještě Jakub Kalina a Karel Drahorád.

Další úspěšný víkend absolvovali judisté Sport Juda Litoměřice na Českém poháru v Jablonci nad Nisou. V sobotu byl turnaj určen pro kategorii mladších a starších žáků. Nejprve do bojů zasáhli mladší žáci. Kristýna Škrancová ve váze do 40 kg a Tomáš Keller do 50 kg. Bohužel se jim moc nedařilo. Nedokázali projít vyřazovacími koly a proto nemohli bojovat o cenné medaile. Podstatně lépe si vedli starší žáci. Váhovou kategorii do 38 kg zcela ovládli judisté Sport Juda Litoměřice. Do finále se probojovali Jan Svoboda a Matyáš Bartoň.

Petra Hájková vybojovala zlato, bronzovou medaili si přivezl Jan Svoboda.