headerphoto

Aktuality

Jak již bývá zvykem uspořádali jsme pro naše malé judisty o jarních prázdninách tréninkový sraz. Tentokrát se konal ve zkrácené verzi 18. a 19. února. S našimi závodníky jsme se zaměřili na nácvik nových technik, kondiční a zápasovou přípravu. Jsme velice rádi, že naši borci mají chuť a vůli na sobě pracovat i v době prázdnin, kdy většina ostatních odpočívá . Aby si děti tuto akci užili doplnili jsme tréninky i množstvím her a zážitky jistě přinesla i společně strávená noc ve škole. Doufejme, že se odtrénované hodiny navíc projeví i v nadcházejících turnajích a, že naši nejmenší závodníci vybojují spousty cenných kovů.

Celý článek »

V sobotu 16. 2. 2013 se devět borců z oddílu Sport judo vydalo do Teplic na tradiční turnaj konaný v úvodu jarních prázdnin. Tento fakt sice ovlivnil celkový počet závodníků avšak nikterak neubral na jejich kvalitě. Z našich se zúčastnili mladší žáci a mláďata a celkem si vybojovali pět medailí. Nejlépe si vedl Ivan Tomko, který ve všech čtyřech utkáních zvítězil vždy před časovým limitem. Ivanovi se povedlo zejména ve finálovém utkání převálcovat a krásným hodem porazit svého největšího letošního rivala z Rumburku. Další zlato přidal Nicolas Legner, ten soutěží prošel s jistotou a taktéž třikrát ukončil svá utkání pěknými hody. Velmi pěkný výkon předvedl i Kuba Venhoda, který všechny své soupeře na žíněnce ničil, až do finále, kde nastoupil ke svému pátému utkání. Zde ovšem  po drobném zaváhání smolně svému soupeři podlehl a nakonec tak získal stříbrnou medaili. Další stříbro přidala ještě Maruška Macková. Bronz vybojoval Milan Kadlec, kterého doplnil ještě pátým místem a dvěma vyhranými utkáními Matěj Čepička.

Výsledky zde...

První Český pohár v judu se v tomto roce uskutečnil v severomoravské metropoli Ostravě. Sport Judo Litoměřice vyslalo do Ostravy 12 závodníků. V sobotu zasáhlo do bojů mladší a starší žactvo. V kategorii mladších žákyň ve váze do 40 kg obsadila krásné třetí místo Kristýna Škrancová, která si zapsala první potřebné rankingové body do seriálu českých pohárů.

V sobotu 2. února uspořádal místní oddíl Sport judo Litoměřice turnaj pro nejmenší judisty.
V obou tělocvičnách při ZŠ Ladova, kde náš oddíl funguje, se sešlo celkem 110 závodníků v kategorii mláďat. Účast poznamenala zejména četná chřipková onemocnění. I přesto naše barvy hájilo 18 závodníků a jedenácti se podařilo vybojovat medaile. Suverénními výkony se předvedl Vašek Nováček, který ve všech svých pěti utkáních ani jednou nezaváhal a vždy vyhrál krásným hodem. Podobným výkonem se prezentoval Kuba Venhoda, který nastoupil ve čtyřech utkáních a vždy s jasnou převahou nedal svým soupeřům šanci. Třetí zlato do sbírky přidal ještě Lukáš Rúža. Těsně zlatá medaile utekla Sebastianu Zichovi, ten nastoupil ve čtyřech utkáních, kde předváděl mnoho různých technik s vítězným koncem. V posledním utkání podlehl oddílovému kolegovi v hektickém závěru. Sebastian předvedl velmi zdařilou techniku, bohužel již těsně po závěrečném gongu. Další stříbro přidal Ivan Tomko, ten po třech jasných vítězstvích bohužel uspěchal svou akci, které nakonec využil jeho soupeř. Stříbro získal také Nikolas Legner se třemi výhrami a Honza Vokál se dvěma výhrami. Bronzové medaile zaslouženě vybojovali Petr Gregor a Ríša Kutnar, pro kterého to byla první turnajová zkušenost. První turnajové starty si v sobotu také odbyli Adam Chmelík a Karolína Koldová, oba si nakonec díky vlídnému systému soutěže k úplným nováčkům odnesli stříbrné medaile.

V sobotu 2. února uspořádal místní oddíl Sport judo Litoměřice turnaj pro nejmenší judisty. V obou tělocvičnách při ZŠ Ladova, kde náš oddíl funguje, se sešlo celkem 110 závodníků v kategorii mláďat. Účast poznamenala zejména četná chřipková onemocnění. I přesto naše barvy hájilo 18 závodníků a jedenácti se podařilo vybojovat medaile. Suverénními výkony se předvedl Vašek Nováček, který ve všech svých pěti utkáních ani jednou nezaváhal a vždy vyhrál krásným hodem. Podobným výkonem se prezentoval Kuba Venhoda, který nastoupil ve čtyřech utkáních a vždy s jasnou převahou nedal svým soupeřům šanci.

Třetí zlato do sbírky přidal ještě Lukáš Rúža. Těsně zlatá medaile utekla Sebastianu Zichovi, ten nastoupil ve čtyřech utkáních, kde předváděl mnoho různých technik s vítězným koncem. V posledním utkání podlehl oddílovému kolegovi v hektickém závěru. Sebastian předvedl velmi zdařilou techniku, bohužel již těsně po závěrečném gongu. Další stříbro přidal Ivan Tomko, ten po třech jasných vítězstvích bohužel uspěchal svou akci, které nakonec využil jeho soupeř. Stříbro získal také Nikolas Legner se třemi výhrami a Honza Vokál se dvěma výhrami. Bronzové medaile zaslouženě vybojovali Petr Gregor a Ríša Kutnar, pro kterého to byla první turnajová zkušenost. První turnajové starty si v sobotu také odbyli Adam Chmelík a Karolína Koldová, oba si nakonec díky vlídnému systému soutěže k úplným nováčkům odnesli stříbrné medaile.

Judisté Sport Juda Litoměřice zahájili nový rok 2013 kondičním soustředěním v Krkonoších.  Početná skupina borců, zastoupena především závodníky a závodnicemi  dorostenecké a juniorské kategorie, vyjela 5.1. na týdenní soustředění do Sport hotelu Švýcarská bouda.  Kimona však zůstala doma ve skříních. Hlavní náplní tréninku byly „běžky“. Každý den judisté absolvovali několik kilometrů na běžeckých tratích stadionu Horní Mísečky. V některých dnech po běžecké fázi přišla na řadu i posilovna, v které nabírali potřebné síly na nadcházející sezónu.

V době Vánočních prázdnin 24. 12. 2012 - 2. 1. 2013 se nebudou konat tréninky JUDO pro nábor a přípravku/mláďata (z důvodu konání tréninkového srazu).

S běžným tréninkovým režimem začneme od 7. 1. 2013.

v příštím roce.

V sobotu 8. 12. se mláďata našeho oddílu Sport judo Litoměřice zúčastnila jednoho z posledních turnajů konaných v této sezóně. A závěr sezóny to byl opravdu vydařený. Z Vánočního turnaje v Chomutově si ze 14 našich nejmladších závodníků  11 přivezlo medaili. Jednoznačně nejlepšími ve svých kategoriích byli Vašek Nováček, Ivan Tomko a Honza Vokál, kteří si z turnaje odvezli zlato. Stříbro si z turnaje odvezla Nikola Horčičková po velmi těsné prohře ve finále s oddílovým kolegou Ivanem Tomkem. Další stříbro přidal Lukáš Rúža, který bohužel v úvodním utkání zaspal soupeřovu akci. V dalších utkáních ale již nikomu nedal šanci a do naší sbírky přidal druhé stříbro. Třetí stříbrnou vybojoval Nikolas Legner, který bez problémů postoupil z tabulky, ve finále však narazil stejně jako Nikola na vítěze kategoriie a oddílového kolegu Vaška Nováčka. Bronzovou medaili velmi pěknými výkony vybojoval Jakub Venhoda, který bohužel doplatil na chybu rozhodčího. Další stříbrné medaile přidali Kryštof Tomko, Tomáš Keller, Maruška Macková a Matěj Čepička. Všem našim malým závodníkům přejeme, aby na tyto výsledky navázali i v příštím roce.

Výsledky....

V neděli 3.12.2012 se nejmladší závodníci našeho oddílu Sport Judo Litoměřice zúčastnili tradičního turnaje v pražských Vršovicích. Na turnaj se sjelo na 180 závodníků. Místní tento turnaj tradičně pořádají pro nejmenší judisty, pro které je to většinou první turnajová zkušenost. Tomu odpovídá i vlídný systém soutěže, kdy v každé skupině natsupují maximálně 3-4 závodníci tak, aby si každý mohl odvézt medaili, nebo alespoň drobnou odměnu. Z našich si po statečných bojích odvezli stříbrné medaile Petr Filkevič, Patrik Simon a Kuba Venhoda. Brozové medaile vybojovali Sebastian Zich, Kája Drahorád a Mirek Mikas. Na čtvrtém mítě pak skončil Ondra Houska. Pěkné výsledky podtrhly pořadatelé tím, že všechny medaile předávali naši olympionici z Londýna Jaromír Ježek a Jaroslav Musil spolu s podepsanými fotografiemi.

Po skvělých výkonech získal Jan Svoboda titul Přeborníka ČR, Samuel Švalich a Kristýna Škrancová vybojovali stříbro, Matyáš Bartoň přidal páté místo.

Gratulujeme k výborným výsledkům!!!

Výsledky zde... / Fotografie

Starší žactvo zakončilo sezónu ziskem stříbra zásluhou Jana Hocka a bronzu Petry Hájkové. Sedmé místo přidala Anička Macková. Gratulujeme!!!