headerphoto

Aktuality

26.-28.12.2011 - Vánoční tréninkový sraz mláďat a žáků Sport juda

V závěru roku jsme pro naše malé judisty uspořádali již tradiční tréninkový sraz, který se konal od pondělí 26. 12. do středy 28. 12. Po tyto tři dny jsme s našimi šestadvaceti závodníky společně trénovali, hráli si, jedli a spali v naší tělocvičně při ZŠ Ladova.

Jsme velmi rádi, že většina našich malých svěřenců dala raději přednost kamarádům a sportu, který máme tak rádi, než aby strávila svátky u televizních pohádek, salátu a cukroví. Podařilo se nám natrénovat několik nových technik, užili  jsme si spoustu sportovních her, posilování a dalších činností. Do dění o prázdninách jsme ovšem aktivně zapojili i rodiče našich závodníků. V úterý proběhl společný trénink dětí a jejich rodičů, kteří tak měli možnost nahlédnout do základů judistických pádů a některých technik. Ze strany rodičů nás velmi potěšila téměř stoprocentní účast a stejně tak i jejich nasazení a smysl pro zábavu. Po tomto tréninku následovala oficiálnější část společně stráveného odpoledne a večera,  kterou bylo vyhlášení závodníka roku v kategorii mláďat.

Po celkovém zhodnocení sezóny a všech výsledků našeho oddílu jsme přistoupili k samotnému vyhlašování. Na prvním místě mezi mláďaty narozenými v roce 2001 a 2002 se umístila Kristýna Škrancová (v sezóně - 9x zlato, 2x stříbro, 2x bronz), na druhém místě Nikola Horčičková (5x zlato, 3x stříbro, 1x bronz) a třetí byl Daniel Dvořák (2x zlato, 3x stříbro, 1x bronz). V kategorii mláďat narozených v roce 2003 – 2004 zvítezil Ivan Tomko (5x zlato, 3x stříbro, 1x bronz), druhý byl Václav Nováček (6x zlato, 3x stříbro, 1x bronz) a třetím byl vyhlášen Patrik Gabštůr (6x zlato, 1 stříbro, 3x bronz). Hodnocení bylo vygenerováno na základě několika údajů, kterými byl bodový zisk za umístění na turnajích, procentuální úspěšnost prohraných/vyhraných zápasů a počet odtrénovaných hodin. Závěrem byly uděleny ještě dvě zvláštní ceny, a to pro nejmladšího úspěšného závodníka, kterým byl Sebastián Zich (1x zlato, 6x stříbro, 1x bronz), a druhá cena byla pro závodníka s nejlepší bilancí utkání, kterým se stal Lukáš Růža (22 vyhraných a pouze1 prohrané utkání).

V kategorii žactva byli nejlepšími závodníky vyhlášeni 1. Jan Svoboda, 2. Sam Švalich, 3. Jan Hock, 4. Petra Hájková, 5. Vojta Gruntorád, všichni jsou medailisty z Mistrovství ČR. Po vyhlášení pokračovala volná zábava, kde se tmelil nejen kolektiv závodníků ale i rodičů a trenérů.

Titul JUDISTA ROKU 2011 oddílu Sport judo Litoměřice získal dorostenec David Hozák, který s přehledem vybojoval titul MISTRA ČR a reprezentoval na EYOF (olympiáda mládeže) v Turecku.