headerphoto

Aktuality

Judisté Svoboda s Kropáčem zvítězili na posledním Českém poháru v roce

V Teplicích se uskutečnil poslední Český pohár v judu. Pro závodníky Sport Juda Litoměřice to byl poslední test  a vylepšení pozice v žebříčku Českých pohárů. V sobotu se na teplické žíněnce představili mladší a starší žáci.

V mladších žácích jsme bohužel nedokázali vybojovat cenný kov. Avšak velmi blízko medaili byl Ivan  Tomko ve váze do 38 kg, který prohrál v boji o bronz a bral tak nepopulární bramborovou medaili. V úvodních kolech skončili Patrik Gabštur, Václav Nováček a Kryštof Tomko. Ve starších žácích potvrdil své kvality Jan Svoboda ve váze do 42 kg, který s přehledem vybojoval zlato a upevnil si první místo v celkovém hodnocení Českého poháru. Těsně pod stupni vítězů skončili na čtvrtém a pátém místě Kristýna Škrancová (48 kg) a Matyáš Bartoň. Nedařilo se Erikovi Kleinovi.

Druhý den startovali v Teplicích dorostenci a muži. Fantastický výkon předvedl Marek Kropáč ve váze do 66 kg. Marek se konečně dočkal vítězství na Českém poháru. Se svými soupeři neměl žádné slitování a všechna svá utkání ukončil před časovým limitem. Ve stejné váze neprošel prvním kolem Martin Svoboda.  Matyáš Bartoň ve váze do 46 kg  mohl být se svým výkonem velmi spokojen.  V sobotu obsadil páté místo ve starších žácích a v neděli přidal druhé místo v dorostu. Reparát vyšel výborně. Do finále se dostal i Adam Vojta ve váze do 90 kg. Začátek byl úžasný. Vypadalo to, že si vysoké vedení Adam udrží. Bohužel přišla chyba a Adam Vojta se musel spokojit s druhým místem. Sympatický výkon předvedla Žaneta Kropáčová, která bez větších problémů také prošla až do finále. Ve finálovém boji začala výborně a ujala se vedení, které bohužel neudržela a nakonec získala krásnou stříbrnou medaili. Ve stejném váze skončila sedmá Anička Macková. Deváté místo obsadil Matěj Pech (60kg). Jedinou bronzovou medaili pro Sport Judo Litoměřice získal v mužské kategorii  David Hozák ve váze do 66 kg. České poháry v tomto roce už skončily. Nyní se budou litoměřičtí judisté připravovat na vrchol podzimní sezóny, a to na Mistrovství ČR v judu v kategoriích  mladšího a staršího žactva, dorostenců a dorostenek, mužů a žen.