headerphoto

Aktuality

Judistka Petra Hájková drží v tomto roce neporazitelnost

Judisté Sport Juda Litoměřice vyrazili do Ostravy na první Český pohár v judu v letošním roce. Konkurence v Ostravě byla jako vždy silná. Kromě české špičky startovaly na turnaji ještě kluby z Polska, Slovenska a z Rakouska. V sobotu se na Českém poháru nejprve představili mladší a starší žáci. Vynikajícího výsledku dosáhl prvním rokem mladší žák Lukáš Růža, který startoval ve váze do 27 kg. Přestože na tak velkém turnaji ještě nestartoval, premiéra mu vyšla skvěl. Obsadil krásné druhé místo. O medaile bojoval i mladší žák Nikolas Legner startující ve váhové kategorii do 38 kg. Bohužel boj o bronz prohrál, proto se musel spokojit s bramborovou medailí.  Přesto lze hodnotit jeho výkon velmi kladně. Stejného výsledku jako Legner dosáhl i Kryštof Tomko, který startoval v kategorii starších žáku ve váze do 46 kg. Na bodovaném sedmém místě skončil mladší žák Ivan Tomko ve váze do 42 kg a devátý byl Jan Vokál ve váze do 55 kg. V neděli vstoupili do turnaje dorostenci a junioři. Letos už druhé zlato vybojovala dorostenka Petra Hájková ve váze do 70 kg a drží zatím v dorostenkách neporazitelnost. Snad se jí v podobném duchu bude dařit i s reprezentací. Stabilní výkony v novém roce podává i Denisa Beranová (váha 52kg), která skončila na pěkném druhém místě a určitě se s ní v reprezentaci musí počítat. V dorostencích se nejlépe dařilo Matyášovi Bartoňovi, který startoval v nejlehčí váhové kategorii do 46 kg. Matyáš obsadil druhé místo a zapsal si tak první body do ranking listu. V neděli vybojoval třetí stříbro pro Sport Judo Litoměřice junior Adam Vojta ve váze do 90 kg. Na devátém místě skončil dorostenec Marek Kropáč ve váze do 66 kg.