headerphoto

Aktuality

Mladí judisté bojovali v Rakousku

MT Strasswalchen 2015

Skupina 6 závodníků z oddílu Sport Judo Litoměřice vyrazila sbírat zkušenosti na evropský turnaj do rakouského Strasswalchenu. Nakonec se účast proměnila v zisk 4 medailí (1-1-2) a dvou dalších bodovaných umístění.

Výsledky...

Fotografie...

V kategorii do 12 let získal bronzovou medaili ve váze do 27 kg Lukáš Rúža. Už v prvním kole nestačil na pozdějšího vítěze z Rakouska, ale v opravných bojích porazil zejména kvalitní technikou v boji na zemi dalšího domácího borce a dva závodníky z Řecka a po zásluze si vybojoval pozici na stupních vítězů. V kategorii do 34 kg získal 7.místo Adam Bayer a ve váze do 38 kg skončil jeho bratr Daniel na 5.místě.

Václav Nováček, který bojoval ve váze do 38 kg v kategorii do 14 let získal bronz.

Prohrál jediné utkání se závodníkem z Německa, po té postupně porazil tři domácí judisty a mohl se radovat z medaile. Vašek trochu doplatil na rozdílná pravidla v boji na zemi, kde platí techniky, které jsou v ČR povoleny až od vyšších věkových kategorií.

Jan Svoboda s přehledem zvítězil ve váze do 46 kg do 16 let. Celou soutěží prošel suverénně a potvrdil svou dobrou výkonnost z předešlých turnajů. Stříbro pak přidal ve váze do 66 kg Adam Konig, který je novou posilou klubu po přestupu z Děčína. Do finále bojoval skvěle, kdy soupeře doslova „drtil“ během úvodu svých utkání. Ve finále však udělal chybu, prohrával a ztrátu už nedohnal. Zlato získal soupeř z Maďarska.

Ziskem 4 medailí se litoměřičtí judisté dostali mezi nejúspěšnější kluby tohoto evropského klání pro žákovské kategorie.