headerphoto

Aktuality

Velikonoční turnaj mláďat v judu

V sobotu 21.4. proběhl každoroční teplický turnaj pro kategorie mláďat a mladších žáků. Turnaje se zúčastnilo přes 250 závodníků z několika krajů a samozřejmě i zástupci z oddílu Sport judo Litoměřice. Celkově se našim závodníkům podařilo vybojovat 8 cenných kovů. Soutěž byla celkově poznamenána nedobrou organizací a někdy i velkým váhovým rozdílem závodníků v jednotlivých kategoriích.

V soutěži startovali závodníci ve třech věkových kategoriích mláďat a mladší žáci. Nejhodnotnější výkony předvedla zejména starší mláďata 2005 – 2004 a 2003 - 2002, jelikož v těchto kategoriích startovalo nejvíce závodníků. Tito závodníci v každé váhové kategorii byli nalosováni do dvou tabulek, ze kterých se postupovalo do semifinále a následně do finalového utkání. Vítězové pak na cestě za nejcennějším kovem, museli projít pěti utkáními.

Zlaté medaile zaslouženě vybojovali ve svých kategoriích Ivan Tomko a Tomáš Keller. Zisk stříbrných medailí byl neméně hodnotný pro Lukáše Rúžu, který podlehl domácímu soupeři nejtěsnějším rozdílem jednoho bodu. Druhou stříbrnou pak doplnil ještě Vašek Nováček, ten až ve finálovém utkání podlehl svému soupeři, díky zaváhání v úvodu zápasu. Bronzové medaile si svými pěknými výkony zasloužili Petr Gregor, Marie Macková, Sebastián Zich a Tomáš Vokálek. Ti se pro zisk bronzu museli ukázat alespoň dvěma vyhranými utkáními. Těsně pod stupni vítězů na pátých místech skončili Patrik Gabštůr, Matěj Čech, Marius Havel a Nikola Horčičková s jedním vyhraným utkáním. Na zkušenou doplnili naše družstvo ještě Petr Král, Kuba Venhoda, Honza Kopejtko, Dan Morávek, Kuba Kalina a Honza Varchol. Všichni ukázali bojovného ducha a jistě se na dalších turnajích také prosadí.