headerphoto

Aktuality

Jan Vokál vítězem Českého poháru v judu

Oddíl Sport Judo Litoměřice odjel na letošní první Český pohár bojovat body do celostátního žebříčku českých poháru. Tento Český pohár patří mezi nejsilnější, právě proto, že je první a žádný oddíl nechce na úvodním  poháru chybět. Konkurence byla velmi silná. V sobotu startovali mladší a starší žáci.

Životní výkon podal Honza Vokál, který v kategorii do 60kg mladších žáků porazil po výborných výkonech všechny čtyři soupeře a překvapivě tak získal zlato. Je to jeho první zlatá medaile z Českého poháru. V kategorii starších žáků se v super formě představil Venca Nováček, který postoupil až do finále, kde bohužel nestačil na svého soka z Polska a získal tak stříbro.
Ostatní zástupci z našeho oddílu ve vynikající konkurenci, kterou tvořila špička z celé ČR a početná výprava z Polska, Slovenska a Ukrajiny, přes veškerou snahu na bodovaná umístění bohužel nedosáhli.
V neděli se na turnaji představili dorostenci a junioři. Ve váze do 55 kg startoval dorostenec Jan Svoboda. Standardně startuje ve váze do 50 kg, ale minulý týden reprezentoval Českou republiku ve Španělsku, kde vybojoval deváté místo. Tak aby Honza nemusel znovu upravovat hmotnost, startoval ve váze vyšší (55kg). A nevedl jsi vůbec špatně. Bez problému se dostal do semifinále, ve kterém prohrál s polským závodníkem a musel bojovat o bronzovou medaili. V boji o bronz nastoupil Jan Svoboda proti svému oddílovému kolegovi Matyášovi Bartoňovi, který také předvedl sympatický výkon. Úspěšnější v tomto boji byl Svoboda, který si nakonec odvezl bronzovou medaili a bramborová zbyla na Matyáše Bartoně. Ve váze do 73 kg nastoupili dva zástupci Sport Juda Litoměřice. Na bodovaném pátém místě skončil Martin Svoboda a na sedmém místě Adam König. V juniorech se nejlépe dařilo Matějovi Pechovi ve váze do 60 kg, který obsadil krásné třetí místo. Petra Hájková ve váze do 70 kg skončila na čtvrtém místě.
Marek Kropáč ve váze do 73 kg a Adam Vojta ve váze do 90 kg bohužel nedokázali proklouznout na bodovaná místa.