headerphoto

Aktuality

4.2.2012 - 14 medailí pro mláďata Sport juda

Dle ohlasů, se povedlo oddílu Sport judo Litoměřice opět uspořádat velmi pěknou soutěž, pro nejměnší judisty z kraje a okolí. V sobotu 4.2. se do tělocvičny místního oddílu juda, při ZŠ Ladova, sjelo na 130 závodníků z 19 oddílů.

Pořadatelé se blýskli svou rychlostí a kvalitním pořadatelstvím, a tak vyhlášení vítězú všech kategorií probíhalo již mezi 13 a 14 hodinou. Našim cílem bylo, aby si co možná nejvíce malých závodníků sáhlo na medailová umístění a tak většina kategorií byla rozdělena do skupin po 4 až 5 závodnících, pouze skupina nejstarších se musela probojovat pavoukem. Pro mnoho našich závodníků, byl tento turnaj jejich premiérou, a tak hlavním cílem bylo zažít si poprvé turnajovou atmosféru a sbírání cenných zápasových zkušeností. I přesto jsme se výsledkově vůbec neztratili a naši borci získali celkem čtyři zlaté, pět stříbrných a pět bronzových medailí. Ve svých utkáních nenašli přemožitele a suverénně vybojovali zlaté medaile Honza Vokál, Petr Gregor, Lukáš Růža (pět vyhraných utkání na ippon – před časovým limitem) a Tomáš Keller. Stříbrné medaile vybojovali stále se zlepšující Ivan Husák a Mája Macková, další stříbrné pak přidali stálice Václav Nováček, Nikola Horčičková a Patrik Gabštůr, poslední tři se probojovali systémem pavouka s jedním zaváháním. Bronzové medaile vybojovali Matěj Čech, Matouš Balaštík, Bohdan Duda, Ivan Tomko a Tomáš Vokálek. Poprvé ke svým utkáním nastoupili Kuba Venhoda, Petr Filkevič, Kuba Kalina, Ondra Stejskal, Honza Bělohlávek, Petr Král a Sváťa Sochor. Všichni se ctí nastoupili ke svým utkáním, bojovali a i když nedosáhli na medailové pozice, odnesli si cenné zkušenosti, které budeme rozvíjet v dalším tréninku.