headerphoto

Aktuality

Litoměřičtí judisté opět úspěšní na Českém poháru v Jablonci

Další úspěšný víkend absolvovali judisté Sport Juda Litoměřice na Českém poháru v Jablonci nad Nisou. V sobotu byl turnaj určen pro kategorii mladších a starších žáků. Nejprve do bojů zasáhli mladší žáci. Kristýna Škrancová ve váze do 40 kg a Tomáš Keller do 50 kg. Bohužel se jim moc nedařilo. Nedokázali projít vyřazovacími koly a proto nemohli bojovat o cenné medaile. Podstatně lépe si vedli starší žáci. Váhovou kategorii do 38 kg zcela ovládli judisté Sport Juda Litoměřice. Do finále se probojovali Jan Svoboda a Matyáš Bartoň.

Oba dva závodníci spolu trénují. Proto bylo finále velmi vyrovnané. Nakonec zvítězil Jan Svoboda a stříbro tedy připadlo Matyášovi Bartoňovi. Špatně si nevedla starší žákyně Anička Macková. Macková dokázala také postoupit až do finále. V boji o zlatou medaili podlehla zkušené Denise Beranové, která této váze dominuje. Stříbro je pro Mackovou zatím nejlepším výsledkem v tomto roce. Kousek od medaile byl Samuel Švalich, který ve váze do 34 kg prohrál v boji o bronz. Na bodovaném sedmém místě skončil Patrik Dlouhý ve váze do 42 kg.
V neděli pokračoval turnaj pro kategorii dorostenců a juniorů. Dorostenkám Sport Juda Litoměřice se podařil stejný úspěch, jako v sobotu starším žákům. Ve váze do 52 kg do finále postoupily obě zástupkyně litoměřického juda Marie Dítětová a Žaneta Kropáčová. V litoměřickém derby byla úspěšnější Marie Dítětová, která dokázala všechna svá utkání vyhrát před časovým limitem. Po dvou Českých pohárech drží svou neporazitelnost. I přesto, že pro Žanetu Kropáčovou neskončilo finálové utkání úspěšně, může být se svým výkonem spokojená.  V tomto roce na obou turnajích Českého poháru stála na stupních vítězů. Avšak první cennou medaili na Českém poháru vybojovala ve váze do 70 kg Petra Hájková. Ani jedna ze soupeřek nebodovala v základním časovém limitu a proto následovalo prodloužení, ve kterém byla bohužel pro Petru úspěšnější Matějčková z Písku. Na pátém místě skončila ve váze do 57 kg Tereza Nipauerová. Velmi těžký los měl Marek Kropáč ve váhové kategorii do 60 kg, který nedokázal zlomit. Marek narazil hned v prvním kole na pozdějšího vítěze a tak jeho snažení skončilo hned v úvodu turnaje. Věříme, že na dalších závodech potvrdí své kvality a zasáhne i do bojů o medaile.