headerphoto

Aktuality

Škrancová po druhé triumfovala na Českém poháru v judu

O víkendu se uskutečnil již čtvrtý Český pohár v judu v tomto roce. Tentokrát se judisté Sport Juda Litoměřice vypravili do Brna. Tento Český pohár patří mezi nejtěžší. Startuje zde nejvíce zahraničních klubů, proto je každá vybojovaná medaile velmi cenná.

V sobotu zahájili turnaj dorostenci a muži. V dorostenkách se nejlépe dařilo Petře Hájkové ve váze do 70 kg. Opět zopakovala svojí stabilní formu z posledního českého poháru a dokázala se dostat až do finále. Ve finále nestačila na reprezentantku Szarezcovou a získala krásné stříbro. O další medaili se postarala ve váze do 57 kg Žaneta Kropáčová. Žaneta proklouzla bez problému až do semifinále. Po dramatické bitvě nakonec prohrála, ale vše si vynahradila v boji o bronzovou medaili, kde soupeřce nedala šanci a Žaneta si tak rozšířila sbírku medailí z Českých pohárů. Velmi blízko medaili byla Marie Dítětová ve váze do52 kg. Podařilo se jí také dostat do semifinále. Bohužel v tomto boji se Dítětová zranila a nemohla dále v turnaji pokračovat. Obsadila tedy konečné páté místo. Ve váze do 60 kg startovali dva zástupci Sport Juda Litoměřice Marek Kropáč a Martin Kudrna. Oba shodně obsadili po dvou vítězných a dvou prohraných zápasech deváté místo. V mužích startoval pouze Marcel Jirouš ve váze do 73 kg. První zápas bez problému vyhrál. V druhém se bohužel zranil a tak musel ze soutěže odstoupit.
V neděli do turnaje zasáhlo mladší a starší žactvo. Jedinou zlatou medaili pro Sport Judo Litoměřice vybojovala mladší žákyně Kristýna Škrancová ve váze do 44 kg. Mohla se tak radovat už z druhého zlata z Českých pohárů. Můžeme se proto těšit, co předvede na blížícím se Mistrovství České republiky. Ve starších žácích vybojoval Jan Svoboda stříbro ve váze do 38 kg. Upevnil si tak vedení v celkovém pořadí Českých pohárů. Ve finále nestačil pouze na ukrajinského reprezentanta, ale z českých závodníků se dostal nejdále. Těsně pod stupni vítězů skončil Matyáš Bartoň ve váze do 42 kg. Matyáš nastoupil do utkání o bronz proti ruskému závodníkovi. Utkání bylo velmi vyrovnané, ale koncovka vyšla lépe ruskému závodníkovi. Bartoň si odvezl z Brna páté místo. Ve stejné váze startoval Patrik  Dlouhý, který obsadil  bodované sedmé místo. V tomto roce už čeká judisty Sport Juda Litoměřice pouze jeden Český pohár, který se uskuteční 4. října v Teplicích.