headerphoto

Aktuality

Adam Vojta vyhrál úvodní Český pohár v judu

V Ostravě se uskutečnil první Český pohár v judu v tomto roce. Na turnaji nechyběli judisté Sport Juda Litoměřice, kteří bojovali o první body do judistického ranking listu. Jako první do bojů o medaile zasáhli mladší a starší žáci. Nejlépe se v této věkové kategorii dařilo Honzovi Svobodovi ve váze do 42 kg. Svoboda hladce prošel až do semifinále, v němž nestačil na polského závodníka. V boji o třetí místo už byl stoprocentní a po zásluze si odvezl bronz.

Na bodovaném místě skončila sedmá Kristýna Škrancová (44kg) a devátý byl Václav Nováček (38 kg). Nedařilo se závodníkům Ivanovi Tomkovi (38kg) a Patrikovi Gabštůrovi (30kg).V kategorii dorostenců předvedl bezchybný výkon Adam Vojta ve váze do 90 kg. Adam byl téměř devět měsíců zraněný a nikdo nevěděl, jak mu to po zranění půjde. Překvapení bylo na světě, vstup po dlouhé době na tatami mu vyšel a Český pohár vyhrál. Lepší návrat si nemohl přát. Třetí místo přidal Martin Kudrna ve váze do 60 kg. V této váze startovalo nejvíce závodníků. Kudrna musel absolvovat šest utkání, což je slušná porce zápasů. Ve stejné váze startoval i Marek Kropáč, který v úvodním zápase dokázal porazit polského závodníka, ale v druhém utkání už zvítězit nedokázal a skončil bez bodového umístění. Těsně pod stupni vítězů zůstala dorostenka Petra Hájková ve váze do 70 kg, na nepopulárním čtvrtém místě. Zbývající dva dorostenci Sport Juda Litoměřice neprošli úvodními vyřazovacími zápasy a to Patrik Dlouhý ve váze do 46 kg a Martin Svoboda ve váze do 55 kg. V juniorské kategorii startoval za Sport Judo pouze jeden závodník Marcel Jirouš ve váze do 73 kg. Jirouš startoval po dlouhé pauze, jelikož byl zraněn a hned se mu podařilo vybojovat bronzovou medaili. Na tomto českém poháru bohužel nestartovaly medailistky z loňského Mistrovství české republiky Marie Dítětová a Žaneta Kropáčová, které jsou momentálně zraněné. Věříme, že jakmile doléčí svá zranění, tak se opět vrátí na žíněnku ve skvělé formě.